До Праги, як до Львова? Держава виділить допомогу, щоб відновити євроколію від Чопа до Ужгорода

26.08.2021 18:39 582 0
До Праги, як до Львова? Держава виділить допомогу, щоб відновити євроколію від Чопа до Ужгорода

Антимонопольний комітет дозволив Міністерству інфраструктури надати допомогу Укрзалізниці для відновлення євроколій від станції Чоп до залізничного вокзалу в Ужгороді.

«Прийнято рішення за результатами розгляду повідомлення про державну допомогу Міністерства інфраструктури України у формі капітальних видатків на проектування та виконання робіт з відновлення залізничної колії європейського зразка шириною 1435 мм від станції Чоп до станції Ужгород з доведенням до перону залізничного вокзалу Ужгород акціонерному товариству «Укрзалізниця», – йдеться на сайті АМКУ.

Ще у квітні цього року уряд затвердив порядок використання коштів бюджетної програми для проєктування відновлення європейської колії до Ужгорода. Вартість проєкту на 2021 рік – 5 мільйонів гривень.

А 16 липня Верховна Рада за поданням уряду ухвалила бюджетну декларацію, яка передбачає виділити на модернізацію «Укрзалізниці» за найближчі 3 роки понад 51 млрд грн. Відповідно до цієї декларації, планується спрямувати майже 50,6 млрд гривень на оновлення пасажирського рухомого складу та інфраструктури і близько 645 млн гривень на спорудження євроколії від Чопа до Ужгорода.

Колія європейського зразка (1435 мм) на цій ділянці раніше вже існувала, проте у 1990-х її демонтували.

Ширину 1435 мм мають 60% залізничних колій у світі, однак в Україні такі є лише на тих ділянках, де залізні дороги прилягають до кордонів європейських держав, і то не всюди. Так, на Закарпатті євроколія веде з Угорщини і Словаччини через Чоп до Мукачева, на Волині – з Польщі до Ковеля. 

У Мукачеві існуючу євроколію тривалий час використовували для вантажних перевезень, а пасажирський потяг Мукачево-Чоп-Будапешт запустили тільки у 2018 році. Пізніше був запущений поїзд Кошице – Чієрна-над-Тісоу –  Чоп – Мукачево, який курсував до коронавірусного карантину.

Урядовці стверджують, що продовження європейської колії до Ужгорода дозволить запустити прямі поїзди з обласного центру Закарпаття до Праги, Відня, Бухареста, Братислави, Мюнхена, Софії та інших міст. Це зробить Ужгород великим залізничним хабом, де пасажири пересідатимуть на потяги до Європи. Передбачається, що процедуру митного контролю можна буде пройти на вокзалі ще перед поїздкою. 

Керівництво «Укрзалізниці» зазначає, що залізничні подорожі – найвигідніший і найшвидший спосіб перетнути кордон без заторів. 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...