Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Для водіїв готують нові штрафи –  від 510 до 850 гривень (ДОКУМЕНТ)

У ВР мають намір встановити адміністративну відповідальність за порушення правил перевезення дітей.

Про це йдеться у законопроекті №10130, який наразі вже підтримано  Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та рекомендовано Верховній Раді прийняти за основу.

Метою законопроекту є підвищення безпеки перевезення дітей, шляхом встановлення адміністративної відповідальності за порушення правил перевезення дітей.

Для реалізації зазначеної мети пропонується доповнити частинами десятою та одинадцятою статтю 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у яких встановлюється адміністративна відповідальність в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) за порушення правил перевезення дітей та п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за вчинення такого правопорушення повторно протягом року.

Разом із цим, у разі прийняття цього проекту закону змінами до частини першої статті 222 КУпАП обов’язок складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення, передбачені  частинами десятою та одинадцятою статті 121 КУпАП, покладається на уповноважених посадових осіб органів Національної поліції.
“Проаналізувавши законопроект, народні депутати України – члени Комітету відмітили, що ідея законопроекту беззаперечно є  правильною та актуальною, адже згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, використання автомобільних крісел знижує смертність серед дітей у ДТП на 54%, а ризику отримання травм – на 70%”, – йдеться у висновку Комітету.
Також зазначається, що законопроект підтримала і Національна поліція України, і Генеральна прокуратура України  підтримує із поправкою не те, що норми законопроекту варто доповнити положенням щодо перевезення дітей з особливими потребами.
 
Слід також зазначити, що НМДГ був затверджений одночасно з Податковим кодексом і залишається незмінним донині. Його сума становить 17 гривень, які враховуються при нарахуванні різних штрафів, відшкодувань шкоди та судових витрат відповідно до законодавства. А, відтак, штрафи вартуватимуть водіям від 510 до 850 гривень.
Саша Клімова
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram

загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...