Держслужбовцям змінили оплату праці: хто і скільки отримуватиме (Документ)
08.01.2020 14:55
2596
0
Відповідні зміни встановлено Постановою КМУ № 1112, яка набрала чинності 26 грудня 2019 року і застосовується з 1 січня 2020 року.
Також цією постановою визначено конкретні умови, порядок та розміри надбавок, доплат, преміювання працівників, надання допомоги.
Так, тепер, згідно з новими Умовами оплати праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, і працівників Управління адміністративних будинків та ін.
Зокрема, як йдеться в одному з додатків до згаданої Постанови, новими умовами встановлено:
- розміри посадових окладів працівників
- надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи — до 50 % посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років у державних органах;
- доплату за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника (крім обов’язків керівника та заступників керівника самостійного структурного підрозділу) у розмірі до 50 % посадового окладу тимчасово відсутнього працівника.
При цьому, слід зауважити, що вище зазначена доплата не встановлюється керівникам управлінь, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів управлінь і їх заступникам.
Водночас, у разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни надбавки та доплати скасовуються або їх розмір зменшується.
Преміювання працівників здійснюватиметься відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи у межах фонду преміювання відповідного державного органу.
Також, Постановою визначено:
- конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників. (визначаються у положенні про преміювання, що діє у відповідному державному органі, управлінні)
- надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної зарплати працівника.
Крім того, тепер, згідно з новими Умовами, працівникам під час надання щорічної відпустки надається матеріальна допомога для оздоровлення у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.
Врегульовано і виплату надбавок працівникам у відсотках до посадового окладу за вислугу років у державних органах, управліннях у таких розмірах:
- понад 3 роки — 10 %,
- понад 5 років — 15%,
- понад 10 років — 20%,
- понад 15 років — 25,
- понад 20 років — 30%,
- понад 25 років — 40 % посадового окладу.
При цьому до стажу для встановлення надбавки за вислугу років включаються стаж роботи у державних органах на посадах керівних працівників, спеціалістів і службовців, раніше набутий стаж державної служби, у тому числі з урахуванням періодів роботи, передбачених частиною другою статті 46 Закону України “Про державну службу”.
Працівникам, у яких протягом календарного місяця виникло право на підвищення надбавки за вислугу років, розмір надбавки змінюється з дня набуття права на підвищення.
Водночас, як йдеться у документі, преміювання керівників Управлінь, установлення їм надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань здійснюється в порядку та розмірах, що встановлені цими Умовами, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається керівником органу вищого рівня.
Слід також зазначити, що нові Умови оплати праці працівників держорганів прив’язані до розміру прожиткового мінімуму. Загальний показник прожиткового мінімуму з 1 січня становитить 2027 гривень.
До уваги читачів сайту "ПЕРШИЙ.com.ua" публікуємо Схему посадових окладів працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, з урахуванням юрисдикції державних органів, згідно з відповідним додатком до Постанови КМУ № 1112:
Також, вашої уваги Схема посадових окладів працівників патронатних служб у системі правосуддя (у коефіцієнтах):
Також дія цієї постанови поширюється і на оплату праці працівників патронатних служб у держорганах: керівників Апарату Верховної Ради, Офісу Президента, Державного секретаря Кабінету Міністрів, державного секретаря міністерства, керівника державного органу або заступник керівника, на якого покладено функції керівника апарату, за пропозицією посадової особи, при якій утворено патронатну службу, або голову депутатської фракції (депутатської групи) у Верховній Раді у межах затвердженого фонду оплати праці відповідного державного органу.
Встановлено нею і відповідні Умови.
Підготувала Саша Клімова
Нагадуємо, Школярам міста Мукачева продовжили канікули
Читайте також: Катував стареньку матір: На Великоберезнянщині прокуратура затвердила обвинувальний акт
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0