День для Вікторії: у сусідній з Закарпаттям області закликають перерахувати денний заробіток на лікування хворої на СМА дівчинки

11.10.2021 12:19 424 0
День для Вікторії: у сусідній з Закарпаттям області закликають перерахувати денний заробіток на лікування хворої на СМА дівчинки

Благодійну ініціативу «День для Вікторії» започаткують у Львові. 19 жовтня всіх охочих запрошують надіслати денний заробіток на лікування Вікторії Полюги, яка хворіє на спінально-м’язову атрофію.

Акцію анонсував міський голова Львова Андрій Садовий. Передати одноденний заробіток у фонд порятунку Вікторії Полюги погодилися всі працівники Львівської міської ради. До ініціативи закликають долучитися інші установи та підприємства:

«Це, можливо, невеликі кошти для кожного з нас, але це шанс на життя», – сказав Садовий у відеозверненні.

«Розкажіть про акцію на роботі і долучіться великим колом колег. Корпоративна благодійність – добра традиція, яка говорить вголос про цінності вашої компанії», – додали на Фейсбук-сторінці Вікторії.

Команда радіо «Люкс ФМ» вже оголосила, що віддасть денний заробіток хворій дівчинці. 

На укол Zolgensma для львів’янки Вікторії Полюги зібрано 31 119 811 гривень, що становить понад 56% необхідної суми. Збір розпочався навесні, і волонтери сподіваються, що його вдасться закрити восени. Благодійні акції на користь дівчинки проводилися у школах і супермаркетах, під час масових заходів, тощо. Також більше 600 тисяч гривень виділили з бюджету Львівської області.

Дитячий госпіталь у Сан-Антоніо (США), де Вікторії погодилися зробити ін’єкцію, встановив спеціальну ціну, зменшивши вартість на 10 мільйонів гривень. 

Львівські волонтери говорять про важливість звернення до підприємств, адже вони можуть робити значні внески:

«Якщо, наприклад, є велика кількість маленьких сум, то паралельно з ними ще має працювати якась кількість великих сум – тоді збір рухається інтенсивніше».

Закарпаття відстає?

Тим часом на лікування дворічного закарпатця Павлика Мотички, який також має СМА, зібрали 40.84% потрібних коштів – 26 585 887 гривень. Закарпатці організовували на його користь два «живі ланцюги», в Ужгороді навіть встановили національний рекорд. Закарпатська обласна рада перерахувала на лікування Павлика 500 тисяч гривень. 

6 жовтня задля допомоги хлопчику розпочали благодійний аукціон «Купи зустріч – подаруй Павлику життя», який триватиме до 31 листопада. Традиційно щороку проводився аукціон «Купи зустріч – подаруй дитині свято», який припадав на період зимових свят, а зібрані кошти передавали у дитячі будинки та інтернати Закарпаття. Акція востаннє проводилася у січні 2021 року, а найвища ставка досягла 20,5 тисяч гривень зa зустріч з учaсником.

Найбільші збори у таких акціях забезпечуються, коли у якості лотів участь беруть відомі публічні особи.

Проте волонтери просять про будь-яку допомогу – перерахувати будь-яку суму або кинути гроші у скриньку Павлика у магазині.

Павлику Мотичці вже виповнилося 2 роки – зазвичай це максимальний термін, бо препарат Zolgensma призначений для лікування дітей до 2 років, проте через стабільний стан хлопчику ще дають час для його отримання. Втім, його стає все менше. У сім’ї Мотичка був старший син Юрій, який помер від СМА – на той час лікування недуги не існувало.

«Я зовсім не так уявляла для себе життя і не таке дитинство хотіла своїм дітям. Мені дуже важко думати кожного дня, що я можу втратити ще одну дитину. Я просто не знаю чи я зможу те витримати.

Допоможіть нам врятувати життя Павлика – моє життя», – просить мати Павлика Марія Мотичка.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...