Дехто з пацієнтів не відновиться ніколи: що відомо про видужання після коронавірусу

13.04.2020 21:22 133 0
Дехто з пацієнтів не відновиться ніколи: що відомо про видужання після коронавірусу
Більшість людей після зараження коронавірусною інфекцією COVID-19 одужують. Станом на 13 квітня, за офіційними даними, хворобу подолали вже понад 430 тисяч людей. На деякі питання про видужання точної відповіді ще нема: скільки насправді видужалих від COVID-19, як хвороба вплине на них в довгостроковій перспективі і як довго вони будуть захищені від неї.

Кількість видужалих Хоча понад 430 тисяч людей, які були інфіковані коронавірусом, в усьому світі видужали, згідно з базою даних Університету Джона Гопкінса, справжнє число, ймовірно, набагато вище.

Справа у тому, що тоді як про кількість нових випадків хвороби та смертей кожного регіони звітують постійно, дані про видужалих повідомляють не всі. Крім того, через обмежений доступ до тестувань в деяких країнах, пріоритетними для діагностики є найважчі випадки хвороби. Це означає, що у людей з легкими симптоми або їхньою відсутністю з меншою ймовірністю будуть шукати коронавірус, і вони не увійдуть до статистики інфікувань та видужань. Це може спотворити розуміння експертами цієї хвороби і прогнози її розвитку. Як пацієнти видужують Як розповіла Бала Хота, професорка інфекційних захворювань і помічниця головного медичного директора в медцентрі університету Чикаго Раша, багато пацієнтів продовжують мати легкий кашель та відчувати втому навіть після того, як їх уже вважають видужалими та незаразними. Аби повністю відновитися, може знадобитися чимало часу.
"Щоб одужати від цієї хвороби, може знадобитися до шести тижнів", - заявив на брифінгу в березні виконавчий директор Програми з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я ВООЗ Майк Райан. "Людям, які страждають від важкого перебігу хвороби, можуть знадобитися місяці, аби оговтатися", - додав він.
Водночас цей процес інакший для тих, хто був на апараті штучної вентиляції легень. Доктор Рендалл Кертіс, професор медичного центру Вашингтонського університету в Гарборвью, в інтерв'ю US News & World Report розповів, що пацієнти, які потрапляють на вентиляцію, часто залишаються на них протягом декількох тижнів.
"Після ШВЛ вони часто перебувають у відділенні інтенсивної терапії протягом кількох днів, потім повертаються у звичайне лікарняне відділення на кілька днів або тиждень, аби відновити свої сили", - додав він.
Довгострокові наслідки Доктор Шу-Юань Сяо, професор патології в Медичному університеті Чиказького університету, сказав ABC News, що більшість людей з легкими випадками COVID-19 одужують "без тривалих наслідків". Втім майбутнє для тих, хто важко переносив хворобу, похмуріше. У березні Управління лікарні Гонконгу повідомило, що в групі з 12 видужали пацієнтів "два-три" продемонстрували зниження обсягу легень. Ці кілька пацієнтів задихалися, коли вони йшли. Сканування легень дев'яти пацієнтів виявило ознаки пошкодження органів. Новий коронавірус був уперше ідентифікований лише грудні, тож пройшло замало часу, аби можна було досліджувати довгострокові наслідки. Втім експерти розуміють, як може вплинути важка пневмонія на організм. Якщо у пацієнта розвивається гострий респіраторний дистрес-синдром, це може призвести до утворення рубців на тканинах легенів. Деякі важко хворі пацієнти можуть ніколи не відновити повну функцію легенів, кажуть фахівці. Антитіла і імунітет Заражені люди виробляють антитіла, які, ймовірно, можуть боротися з коронавірусом у разі нової зустрічі. Це значить, що вони не можуть повторно захворіти, але як довго – невідомо. Доктор Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань, заявив в інтерв'ю The Daily Show, що він "готовий побитися об заклад на все, що люди, які видужують, справді захищені від повторного зараження". Раніше він також казав, що, оскільки вірус, схоже, мало мутує, видужалі будуть захищені у разі повторної хвилі хвороби восени. Ось чому виявлення людей, які видужали, є обов'язковим в боротьбі зі спалахом – ці люди можуть спокійно повернутися на роботу. Кілька компаній розробляють аналізи крові, які можуть виявити антитіла до COVID-19 для виявлення людей з імунітетом. Тим не менш, деякі повідомлення вселяють страх, що імунітет триває не так довго, як хотілося б. Корейський Центр з контролю та профілактики захворювань заявив в понеділок, що група з 51 людини, які одужали від коронавируса, пізніше дали позитивний результат. Китай повідомив про подібні інциденти. Втім генеральний директор корейського центру, Чжон Юн Кен, сказав, що більш імовірно, що вірус "реактивувався" у тілі пацієнтів, а не заразив їх повторно. Коли можна завершити самоізоляцію Якщо ви захворіли і цікавитеся, коли прийшло видужання, рекомендації CDC залежать від того, проходили ви тестування чи ні. Якщо ви не проходили тестування і, ймовірно, не пройдете його, слід залишатися в ізоляції, доки не можна бути поставити "галочку" біля таких пунктів:
  • Відсутність підвищеної температури протягом щонайменше 72 годин без застосування жарознижувальних препаратів,
  • Інші симптоми, приміром задишка або кашель, стали помітно легшими,
  • Від моменту появи симптомів пройшло щонайменше сім днів,
  • Якщо ж ви проходили тест, то вам потрібно двічі отримати негативний результат на хворобу з інтервалом у 24 години, перш ніж припинити самоізоляцію.
Ці тести мають бути проведені після того, як температура спала а симптоми полегшилися. Після цього можна залишати будинок, дотримуючись введених владою обмежень. Навіть після одужання варто все одно мінімізувати контакти з іншими та дезінфікувати всі поверхні, одяг і об'єкти, до яких торкаєтеся. Учені досі не впевнені, коли захворіла людина перестає бути заразним для інших, але група німецьких дослідників виявила, що пацієнти з коронавірусом активно ширять його на ранніх стадіях перебігу інфекції. Зазначимо, що це дослідження поки що не рецензовано. У легких випадках кількість поширюваного вірусу значно знижувався після п'ятого дня хвороби, але залишалися заразними і через вісім днів після появи перших симптомів. Люди з серйозними випадки не були заразними після 10-11 днів хвороби. Нагадуємо, На Закарпаття йдуть снігопади і мороз: штормове попередження – можуть загинути плодові Читайте також: Вже 82 заражені: COVID-19 на Закарпатті набирає обертів
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!