Чи мають закарпатці право на безоплатний огляд у лікаря
25.09.2018 09:48
225
0
Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смертності та інвалідності населення у більшості країн світу.
Щоб привернути увагу до проблеми серцево-судинних захворювань, Всесвітня федерація серця ініціювала проведення Всесвітнього дня серця, який відзначають 29 вересня.
За даними ВООЗ, Всесвітньої федерації серця та Всесвітньої організації по боротьбі з інсультом, 30% випадків смерті від серцевих хвороб є передчасними. 2/3 таких випадків можна уникнути завдяки первинній профілактиці, ще 1/3 — шляхом удосконалення системи охорони здоров’я, зокрема, підвищуючи її ефективність та задовольняючи потреби хворих у медико-санітарній допомозі
ЧОМУ ВИНИКАЮТЬ ХВОРОБИ СЕРЦЯ: ФАКТОРИ РИЗИКУ
Головні фактори ризику, які призводять до серцево-судинних захворювань:
- надлишкова вага
- підвищений артеріальний тиск
- вживання алкоголю та тютюну
- низька фізична активність
- стрес
- нездорове харчування
- підвищений рівень цукру в крові
- Правильне харчування. Віддавайте перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м'яса та риби. При цьому споживання жирів, масла, солодощів, алкоголю слід максимально скоротити.
- Фізична активність.Більше рухайтеся, гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся спортом. В середньому доросла людина повинна щодня ходити пішки на відстань не менше 3 кілометрів (або не менше 30 хвилин).
- Стресостійкість. Уникайте стресів та вчіться справлятися з ними.
- Здоровий спосіб життя. Відмовтеся від куріння та алкоголю.
- Контроль тиску та рівня цукру в крові. Контролюйте свій артеріальний тиск та рівень цукру в крові. Оптимальний рівень артеріального тиску для дорослої людини становить 120/80 мм ртутного стовбчика. Для більшості людей нормальними вважаються всі показники артеріального тиску, які не перевищують 139/89. Оптимальний рівень цукру капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль/л.
- Регулярний медогляд. Регулярно відвідуйте свого терапевта чи сімейного лікаря, з яким підписали декларацію, та вчасно проходьте профілактичні скринінги. За необхідності ваш лікар може призначити швидкий тест на тропонін. Усі послуги, які надає лікар первинної медичної допомоги, на 100% гарантовано є безкоштовними та оплачуються з державного бюджету.
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0