Чому дерево – найкращий матеріал для меблів?

26.02.2021 11:03 229 0
Чому дерево – найкращий матеріал для меблів?

Споконвіку натуральна деревина слугувала практично незамінним матеріалом для виробництва меблів. Дерев’яні столи, стільці, лави, скрині, шафи і ліжка можна було побачити у кожній хаті, і вони служили не одному поколінню мешканців.

Хоча деревина – відновлюваний ресурс, нині альтернативні матеріали (ДСП, МДФ) є дешевшими за неї. Вони, з невеликими відмінностями, є спресованою дерев’яною стружкою або дерев’яним волокном, скріпленим синтетичними смолами. Обидва продукти успішно імітують натуральне дерево зовні, будучи облицьовані шпоном (тонким зрізом деревини), ламінатом або іншими матеріалами, які повторюють характерний деревний візерунок. Проте наскільки безпечні дешеві замінники? Відомо, що ДСП і, меншою мірою, МДФ у процесі експлуатації виділяють формальдегід, токсичний для людини та тварин і визнаний канцерогеном. Від нових меблів з ДСП завжди іде специфічний запах формальдегіду, причому він доволі різкий та вкрай важко вивітрюється з приміщення, особливо якщо предмет великий і габаритний – скажімо, ліжко або шафа. На противагу цьому, меблі з натурального дерева https://klen.ua/uk/mebli-dlya-spalni-65 приносять у будинок лише свіжий аромат та користь для здоров’я. Особливо це актуально, коли йдеться про спальню, адже сон – це час, коли організм має відновлюватися, а не наповнюватися токсинами. Хтось, кому пощастило, проводить у спальні стільки ж часу, скільки у офісі, хтось – заледве кілька годин на добу, а хтось взагалі переніс офіс у ліжко. Поза тим, меблі для спальні з натурального дерева, як жодні інші, допоможуть створити в кімнаті атмосферу тепла і затишку. Дехто зауважує, що вигадливе різьблення і пишний декор, до якого так добре надається деревина, виходить із моди, і більше цінується скандинавський мінімалізм і простота. Однак саме стримані та функціональні меблі з натурального дерева одночасно є і екологічно чистими, і економічними.

Яку деревину обрати?

Найпоширеніші породи деревини, які йдуть на виробництво меблів – бук, дуб, ясен і сосна. Їхня надійність зарекомендувала себе впродовж століть. Дуб – взагалі культурний символ, еталон сили та витривалості. Це міцна порода з коричневою чи жовтувато-коричневою деревиною, яка від часу темніє, проте це робить її ще більш благородною. Вона добре піддається склеюванню і надійно захищена від гниття. Бук бюджетніший за дуб, водночас у нього доволі пластична і довговічна деревина, відтінки якої варіюються від червонувато-бурого до рожево-жовтого кольору. Деревина ясена не менш міцна, ніж  у дуба, і він має ніжно-золотистий відтінок, який впишеться у кімнату, витриману у світлих тонах. Сосна – м’яка порода, і з неї часто виготовляють каркаси корпусних та м’яких меблів, тим паче що це один з найдоступніших матеріалів, стійкий до вологи і гниття. Всі ці дерева ростуть в Україні, отож ціна виробів з них доволі лояльна, особливо якщо порівнювати з рідкісними і цінними породами. Існує думка, буцім деревина має «енергетику», яка передається людині, що контактує з нею, і навіть здатна оздоровлювати. Можна в це не вірити, та якщо критеріями є натуральність, безпека і довговічність – меблі з масиву дерева виграють за всіма ознаками. Читайте також: Ранкова ДТП на Закарпатті: авто з’їхало з дороги та перекинулося на дах (ФОТО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!