Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Бурий ведмідь під охороною: Закарпатські лісівники співпрацюватимуть з WWF

Закарпатські лісівники разом із WWF запускають перший в Україні проект зі збереження диких тварин

Сьогодні в Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась зустріч з представниками Всесвітнього фонду дикої природи. На зустрічі присутні – очільник лісової галузі Закарпаття Валерій Мурга, к.б.н., асистент природоохороних проектів Богдан Вихор та перший заступник начальника ЗОУЛМГ Ігор Коцур.


Відтак з весни 2019 року розпочнеться повномасштабний моніторинг чисельності хижаків Карпат задля їх збереження.

«У Закарпатській області налічується понад 100 ведмедів. Це найбільша частка бурих ведмедів у всьому Карпатському регіоні. Закарпаття історично виконувало роль екологічного коридору між Словаччиною, Угорщиною, Польщею та Румунією. І спільними зусиллями ми запускаємо новий проект у п’яти лісомисливських господарствах – Брустурянському, Мокрянському, Ясінянському, Великобичківському та Довжанському, який дозволить не розробити програму по їх збереженню та збільшенню популяції у лісах», – зазначив начальник ЗОУЛМГ Валерій Мурга.

Богдан Вихор відмітив: «Для обліку чисельності хижаків учасники польових робіт використовують маршрутний облік по слідах на снігу, автоматичні камери, а також молекулярно-генетичний аналіз, матеріал для якого (шерсть і екскременти бурих ведмедів, рисі та вовка) збирають під час експедицій».
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...