Будинок з цегли – надійність, перевірена часом

15.03.2021 21:57 544 0
Будинок з цегли – надійність, перевірена часом
Цегляні споруди почали будувати за тисячі років до нашої ери. Будівництво будинків з цегли досі вважається золотим стандартом, а компанія "Домстрой" http://dom-stroy.kiev.ua/kirpichnye-doma/ пропонує зведення таких будов "під ключ". Нині на ринку є вдосталь альтернативних будматеріалів, що конкурують із цеглою, перш за все у плані дешевизни і швидкості кладки. «Намалюємо – будемо жити» – це точно не про будівництво з цегли. За кілька місяців отримати готову споруду не вдасться ніяк, від розробки проєкту до завершення  оздоблювальних робіт мине у середньому більше року. Проте і служитиме будинок з цегли, за належних умов експлуатації, дуже довго. Стара Європа з цегляними будиночками і черепицевими дахами добре це демонструє: є приклади будов, які стоять 300 років і все ще використовуються як житло. Тим, хто сподівається залишити нерухомість у спадок дітям і внукам, традиційне будівництво забезпечить надійну базу для майбутнього. У цегли є сильні сторони, з якими не можуть тягатися новітні матеріали:
  • Екологічність. Цивілізації Близького Сходу, які будували з цегли за 7 тисяч років до нашої ери, не забруднювали природу, адже матеріал (глину, пісок і воду) брали безпосередньо під ногами. Коли усе розвалювалося – глина поверталася у глину. Відсутність навіть мінімальної кількості потенційно шкідливих для здоров’я людини домішок – ще одна особливість, що свідчить на користь цегляного будинку.
  • Міцність. Цегла витримує навантаження на стискання від 100-150 до 300 кг/см2, тоді як газобетон, приміром – 25-70 кг/см2. Для зведення багатоповерхових будинків та несучих стін це безсумнівна перевага.
  • Вогнестійкість. Після великої пожежі 1666 року Лондон перетворився з дерев’яного міста на цегляне. Цегла не займається, не тліє і не підтримує горіння. Недарма з спеціальної пічної цегли викладають печі, каміни і комини.
  • Морозостійкість. Різні марки цегли витримують від 25 циклів замерзання-розмерзання (F25) до 300 (F300). Для фасадних робіт рекомендують застосовувати матеріал не менше F35.
  • Естетичність. Йдеться не тільки про декоративну кладку з облицьовувальної цегли, яка дійсно виглядає вельми ефектно. Невеликий розмір цеглин дозволяє викладати їх у найбільш вигадливих конфігураціях, що заохочує архітекторів створювати справжні шедеври. Існує фасонна цегла, спеціально призначена для кладки складних форм.
Будинок з цегли – надійність, перевірена часом Сьогодні доступно безліч видів цегли. З повнотілої найчастіше викладають несучі конструкції, з пустотілої – перегородки. Окрім керамічної (глиняної) цегли існує силікатна, яку роблять з вапна, піску і води зі зв’язуючими добавками. Силікатна цегла більш приваблива за ціною, і з неї свого часу масово будували «хрущівки», але вона поступається керамічній у морозостійкості та теплоізоляційних властивостях. Тож і тут традиційна цегла поза конкуренцією. Під час будівництва з цегли або облицювання нею фасаду необхідно не лише правильно підібрати матеріал, але й точно дотримуватися технології будівництва і правильно виконувати кладку. Важливо використовувати якісний цементний розчин і додатково армувати кладку за допомогою сталевої сітки. У цьому випадку будівля вийде надійною і довговічною. Читайте також: Закарпаття отримало два сучасні мобільні рентген кабінети (ВІДЕО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!