Близько 20 - ти генетичних захворювань можна буде виявити за допомогою неонатального скринінгу - МОЗ
З наступного року в Україні буде запроваджено неонатальний скринінг на виявлення генетичних захворювань, перелік яких розширять до 20-ти.
Про це під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Саміт "Діти" повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
"З 2022 року в Україні запрацює новий неонатальний скринінг. Ми будемо виявляти спадкові захворювання при народженні, і кількість цих спадкових захворювань буде збільшена з чотирьох до двадцяти. Для цього закуповується нове обладання, будуть визначені 4 центри та п'ятий референс-центр для того, щоб діагностувати вчасно", - сказав міністр.
За його словами, також запроваджується нова модель інтернатури, буде змінено підходи до навчання педіатрів, аби вони не пропускали випадки захворювань і вчасно перенаправляли до вузьких спеціалістів.
Додамо, що неонатальний скринінг — комплексне обстеження новонароджених, спрямоване на виявлення спадкових (генетичних) і вроджених захворювань. Процедура проводиться в неонатальний період життя дитини, частіше за все в пологовому будинку. Вона не несе ніякої загрози для здоров’я малюка. Раннє діагностування дозволяє своєчасно виявити різні форми недуг у дітей, почати їх лікування, щоб запобігти тяжким наслідкам хвороб, включаючи інвалідність та летальні випадки.
Коментарі - 0