Безпечне купання: чим дезінфікують басейни

07.09.2021 14:42 767 0
Безпечне купання: чим дезінфікують басейни

У термальних джерелах хімічний склад води несприятливий для виживання більшості мікроорганізмів, тому її не піддають додатковій хімічній обробці. А ось прісні басейни, як громадські, так і приватні, доводиться дезінфікувати. Хімічні засоби https://stroy-bassein.com.ua/shop/cat/himiya/ успішно справляються з органікою і неорганічними сполуками.

Знезараження та чищення потребує і чаша басейну. Бруд та небезпечні мікороорганізми проникають у басейн з водопроводу і навколишнього середовища. Звісно, заносять їх і відвідувачі. Людина, навіть прийнявши душ, залишає у басейні десятки тисяч бактерій.

Басейни могли б бути зовсім не гігієнічним місцем, проте їхню чистоту підтримують за допомогою дезінфекції реагентним, безреагентним та комплексним способами.

Реагентний спосіб:

Хлорування

Хлор перешкоджає життєдіяльності і розмноженню мікробів, через що його широко застосовують для знезараження води не тільки у басейнах, але й у водопроводі, а також при чищенні поверхонь. Препаратами з хлору можна одночасно дезінфікувати воду і чашу. Однак ця речовина відзначається різким запахом і подразнюючим ефектом. Після хлорування басейну необхідно деактивувати побічний продукт (хлорамін).

Активний кисень

Вводиться реагент, який розчиняється у воді і виділяє кисень, що бореться з біозабрудненнями. Як окремий метод підходить тільки для невеликих басейнів за температури до +28℃. У об’ємних чашах басейнів використання активного кисню призводить до перевищення рівня перекису водню, що шкідливо для здоров’я.

Сольовий електроліз

Реагенти виробляються з розчину кухонної солі в проточних або автономних установках. У першому випадку сіль (NaCl) додається в чашу басейну, в другому – перебуває всередині окремої камери. Таким чином відбувається ефективна дезінфекція води, яка до того ж отримує антисептичні властивості. Проте тверді поверхні потребуватимуть додаткового очищення

Бромування

Технологія дезінфекції з високим знезаражувальним ефектом (87% при pH = 8). Бром бореться з вірусами, бактеріальними забрудненнями, грибками, органікою, водоростями, одночасно не впливаючи на жорсткість води. Однак такий спосіб дезінфекції коштує недешево і малоефективний для великих басейнів.

Іонізація

У воду додають йони срібла і міді, які видаляють мікроорганізми і зупиняють ріст водоростей. Йони не виділяють специфічного запаху і не викликають алергічних реакцій. Тим не менш, їхній вплив на людину до кінця не вивчений. Іонізація не завжди комбінується з іншими системами дезінфекції, але у великі басейни для посилення ефекту додають хлор.

Безреагентний спосіб

Ультрафіолетове опромінення

УФ-знезараження ґрунтується на поглинанні ультрафіолету нуклеїновими кислотами, в результаті чого патогени втрачають здатність до розмноження. Ультрафіолет якісно дезінфікує воду в невеликих ємностях, у громадських басейнах ця технологія поєднується зі знезараженням хлором.

Знезараження ультразвуком

Ультразвук призводить до загибелі бактеріальних клітин, руйнуючи їхні оболонки. Технологія працює навіть в каламутній воді з великою кількістю різноманітних домішок і мікроорганізмів. Метод вважається інноваційним, проте рідко використовується через свою дорожнечу і складність.

Найбільш оптимальними засобоми дезінфекції стають комбіновані, які об’єднують реагентне та безреагентне знезараження.

Хімія для басейнів

Дезінфекція басейнів –  далеко не єдиний спосіб очищення. Для повноцінної підготовки води використовуються піщані фільтри, які вловлюють великі забруднення, і спеціальні добавки:

  • Флокулянти, що викликають злипання дрібних частинок
  • Коагулянти, під дією яких бруд випадає в осад
  • Альгіциди, які борються з водоростями і «цвітінням» води;
  • Регулятори pH, що контролюють кислотно-лужний баланс

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!