Батькам на замітку: як вчасно виявити симптоми захворювання на кір у дитини
28.01.2019 07:56
951
0
В 2018 році на кір захворіли 4 147 жителів Закарпаття (3 301 дитина та 846 дорослих) і в області один з найвищих в Україні показників рівня захворюваності (329 випадків на 100 тис.населення) .
Будь-який медик розповість, що підхопити кір простіше простого. Не дарма його називають «чіпкою» дитячою інфекцією. Хвора людина вкрай небезпечна - вона може заразити, кашляючи, чханючи або просто під час неспішної бесіди. Віруси можуть долати чималі відстані і навіть подорожувати будинком через вентиляційну систему.
У найбільшій небезпеці діти, адже вони цілий день активно контактують один з одним і не мають специфічного імунітету до цього захворювання. Тому дитячий садок і школу вважають зоною підвищеного ризику.
Ситуацію значно поліпшила повсюдна вакцинація, проте, за даними медиків, захворіти може навіть щеплена дитина. Правда, це трапляється дуже рідко! І, що дуже важливо, захворювання в цьому випадку буде протікати значно простіше, не даючи грізних ускладнень.
Вакцина КПК, як і будь-які медичні препарати, може мати побічні дії, проте ризик ускладнень після кору незрівнянно вищий, а ніж ризик проявів після щеплення. З 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, в 1 розвивається енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя.
Симптоми кору в дітей
До прояву перших ознак хвороби може пройти 1-2 тижні. Лише потім виявляються перші симптоми:
- Підвищена температура тіла;
- Закладеність носа і нежить;
- Непродуктивний сухий кашель. На цей період припадає пік заразності хвороби;
- Кон'юнктивіт, запалення слизової оболонки ока, - поширений симптом;
- Біль у животі, розлад шлунку, пронос - ймовірні, але не обов'язкові ознаки хвороби;
- Характерний висип проявляється через кілька днів. Спочатку з'являється висип на слизовій щік, за вухами і на обличчі, а потім він блискавично поширюється вниз усім тілом.
- За наявності температури понад 38,5 ° дають жарознижуючі засоби;
- За наявності вираженого кон'юнктивіту необхідно промивати очі 3-4 рази на добу;
- За наявності сильного кашлю лікар може призначити протикашльові препарати або муколітики - препарати, що розріджують мокротиння і допомагають його відходженню;
- За наявності нежитю можна промити ніс і закапати краплі;
- Висип змащувати не потрібно.
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0