Автофіксація порушень ПДР в Україні - що потрібно знати водіям

09.06.2020 08:03 617 0
Автофіксація порушень ПДР в Україні - що потрібно знати водіям
Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год. (+2 км/год. - додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», узагалі ДСТУ дозволено похибку для такої категорії приладів до ±3 км/год.). Розмір штрафу:
  • 255 грн. - у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 20 км/год., але не більше 50 км/год.;
  • 510 грн. - при перевищенні встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 50 км/год.
Штраф зменшується на 50 %, якщо його сплачено протягом 10 банківських днів з моменту отримання постанови. Притягнути до відповідальності можуть:
  1.  Особу, за якою зареєстровано ТЗ, або належного користувача, зазначеного власником в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів (послуга доступна в онлайн-сервісі «Електронний кабінет водія» - детальніше);
  2. Керівника юридичної особи або визначену ним відповідальну службову особу;
  3. Особу, яка ввезла авто на територію України (і громадянин України, й іноземець чи особа без громадянства).
Персональні дані правопорушника поліцейський установлює з відповідних реєстрів МВС, Мін'юсту (Єдиний державний реєстр транспортних засобів, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю «Гарт-1»). Дізнатися про факт фіксації порушення можна:
  1. За допомогою СМС-повідомлення або електронної пошти, якщо подано відповідну заяву в МВС;
  2. На спеціалізованих веб-сайтах МВС або Нацполіції в Інтернеті;
  3. Від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
  4. Від представників органів Держприкордонслужби, які вручають постанову при перетині кордону - іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.
Постанова може виноситися без участі особи, яка притягається до відповідальності, відправляється порушникові поштою протягом 3-х днів з дати винесення. Термін оскарження постанови - 10 днів з дати набрання постановою законної сили. Постанова набирає законної сили:
  •  з дня отримання;
  • з дня відмови про отримання;
  • з дня повернення поштового відправлення, якщо ви не отримали надіслану постанову;
  • якщо вручається прикордонником, то в день вручення.
Особа звільняється від адміністративної відповідальності:
  1. Якщо протягом 20 днів з дати отримання постанови особа надала документ про те, що транспортний засіб або номерні знаки вибули з його законного володіння в результаті протиправних дій (угон, викрадення);
  2. Якщо особа, яка фактично керувала транспортним засобом, протягом 20 днів сплачує штраф і надає заяву до уповноваженого підрозділу Національної поліції щодо визнання факту правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності.
Штраф необхідно сплатити протягом 30 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни зупиняються до вирішення питання по суті. Після закінчення 30 днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження - на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт, боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу. Днем отримання Постанови є дата, зазначена в поштовому повідомленні про вручення її відповідальній особі або повнолітньому члену сім’ї такої особи. У разі якщо відповідальна особа відмовляється від її отримання, днем отримання постанови є день проставляння в поштовому повідомленні відмітки про відмову в її отриманні. У разі невручення Постанови, днем отримання вважається день повернення поштового відправлення з позначкою про невручення до центру обробки даних автоматичної фіксації порушень ПДР Департаменту патрульної поліції. Постанови, які винесені відносно осіб, які ввезли транспортні засоби (іноземна реєстрація) на територію України, вручаються при перетині державного кордону України представниками підрозділів Державної прикордонної служби. За посиланням на лицьовому боці Постанови можна перейти на адресу веб-сайту для ознайомлення із зображенням чи відеозаписом транспортного засобу в момент вчинення адмінправопорушення та Постановою. Сервіс перевірки подій з ознаками адмінправопорушень доступний за посиланням ТУТ, а також в електронному кабінеті водія. Нормативними підставами для винесення штрафу є:
  • КУпАП
  • ЗУ «Про дорожній рух»
  •  ЗУ «Про Національну поліцію»
  • Постанова КМУ від 10.11.2017 №833 «Про функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі»
  •  Постанова КМУ від 10.10.2001 №1306 «Про Правила дорожнього руху»
Враховуючи особливості накладення стягнення рекомендуємо своєчасно внести відомості про належного користувача до Єдиного державного реєстру транспортних засобів через територіальні органи з надання сервісних послуг МВС або веб-додаток, розміщений на офіційному веб-сайті Головного сервісного центру МВС. У разі, якщо відносно відповідальної особи або особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, вже винесено Постанову, законом передбачено звільнення від адмінвідповідальності, якщо протягом 20 календарних днів з дня вчинення правопорушення, або з дня набрання Постановою законної сили особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення правопорушення, звернулася особисто до уповноваженого підрозділу Нацполіції, із заявою про визнання зазначеного факту адмінправопорушення та надання згоди на притягнення до адмінвідповідальності, а також надала квитанцію про сплату штрафу. Заява також може бути подана через офіційний веб-сайт МВС за умови електронної ідентифікації особи з використанням кваліфікованого електронного підпису. Для здійснення оплати штрафу можна перейти за посиланням по QR-коду, який зазначено на лицьовому боці Постанови, скористатися платіжними інструментами в електронному кабінеті водія або в додатку «Дія», а також платіжними системами та сервісами, які функціонують в України на законних підставах, в тому числі послугами банків України. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 255 грн, а у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 50 км/год – 510 грн. У разі сплати штрафу протягом 10 днів з дня набрання законної сили Постанови, сплата буде становити 50% від загальної суми, тобто 122,5 грн та Постанова буде вважатись виконаною. Загальний строк оплати штрафу – 30 днів з набрання законної сили Постановою. Скаргу на Постанову може бути подано протягом 10 днів з дня набрання Постановою законної сили у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд. Інформація про розміщенні приладів контролю публікується на офіційних веб-сайтах МВС та Нацполіції. В місця розміщення приладів контролю встановлюються відповідні інформаційно-вказівні дорожні знаки. Патрульна поліція і надалі буде використовувати лазерні вимірювачі швидкості TruCAM, а також «фантомні камери», які дозволяють вимірювати швидкість руху зустрічного автотранспорту.
Джерело
Нагадаємо,  Камери автоматичної фіксації порушень ПДР за перші п'ять днів роботи виявили 200 тисяч фактів перевищення швидкості. https://pershij.com.ua/za-tyzhden-kamery-avtofiksatsii-zarobyly-dva-miliony-dolariv/ Читайте також: https://pershij.com.ua/mvs-planuie-pereatestatsiiu-zlisnykh-porushnykiv-pdr/
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
 

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!