6 способів поліпшити роботу вашого ноутбука

02.02.2022 14:07 2270 0
6 способів поліпшити роботу вашого ноутбука
Неминуче, що в будь-який момент усі ноутбуки будуть мати менші швидкості. Оскільки програмне забезпечення стає більш вимогливим, спосіб реагування ноутбука на ці зміни може мати великий вплив на його продуктивність. Ваша операційна система та те, чи вибрали ви оновлення до Windows 10, також можуть мати велике значення.
Незважаючи на те, що ви можете зробити деякі оновлення свого ноутбука, щоб він працював швидше, є деякі вдосконалення, які є більш економічними та простими у виконанні. Ці незначні коригування можуть здатися не такими, що прискорять роботу вашого комп’ютера, але в сукупності вони дозволять підтримувати ваш ноутбук працездатним протягом ряду років.
Існує також кілька типів програмного забезпечення, яке може допомогти вам позбутися старих файлів, знаходячи програми, якими ви користуєтесь не часто, і можливо, захочете їх видалити. Ці програми також можуть попереджати вас про файли та програмне забезпечення, які можуть бути причинами роботи повільного ноутбука. Зрештою, вони можуть бути вартими видалення.
Ось шість способів покращити швидкість роботи ноутбука та його загальну продуктивність.

1. Розгляньте стартовий SSD

Коли вам потрібна краща продуктивність, стартовий твердотільний накопичувач (SSD) може значно допомогти зменшити тиск з процесора при завантаженні ноутбука. Якщо ви, як правило, запускаєте кілька програм одночасно або використовуєте програмне забезпечення для редагування фотографій та відео, тоді диск запуску може значно допомогти зробити ці програми більш плавними та швидшими.
Хоча вони найчастіше встановлюються на настільних комп'ютерах, твердотільні накопичувачі можуть бути використані також на деяких моделях ноутбуків. Якщо у вас немає можливості використовувати внутрішній твердотільний накопичувач, ви завжди можете придбати зовнішній диск, який підключається до ноутбука за допомогою USB 3.0. Цей привід може надати вам додатковий поштовх, необхідний під час запуску для виконання завдань, і стимулювати роботу програм, яким потрібна більше тимчасова пам’ять для нормальної роботи.
Ви можете знайти кілька варіантів твердотільних накопичувачів, які працюють у межах вашого бюджету, залежно від того, як ви використовуєте свій ноутбука. Сайт для огляду сховищ на Zeto.ua може бути цінним джерелом інформації, коли ви захочете вибрати правильний диск для свого ноутбука, і ви повинні знати, що він сумісний з вашою операційною системою.

2. Видаліть непотрібне програмне забезпечення

На ваш ноутбук входить попередньо завантажена кількість програм, якими багато людей не користуватимуться, але які можуть з’їсти системні ресурси. Зазвичай їх можна визначити, коли з’являється спливаюче вікно із запитом оновити програму, якою ви ніколи раніше не користувались.
  • Видаліть їх із ноутбука та звільніть місце на диску
  • Натисніть кнопку "Пуск" і перейдіть до меню "Усі програми"
  • Тут ви можете переглянути список встановлених вами програм - і тих, які ви ще не встановили
  • Знайшовши програму, яку потрібно видалити, клацніть правою кнопкою миші на піктограмі, щоб побачити меню «Параметри»
Або ви можете клацнути правою кнопкою миші на "Пуск" і відвідати "програми та функції". Помічник Windows для Cortana також може бути корисним, оскільки він може виконати пошук “Програми” у своєму вікні пошуку. Звідти ви знайдете запис про те, які додатки ви нещодавно використовували, а які займають найбільше місця. Оглянувши встановлене, ви можете вирішити, які програми можна видалити, щоб покращити продуктивність системи.
Ви також захочете знати, які програми необхідні для нормальної роботи ноутбука, а які можна відкинути. Однією з причин, чому ці програми уповільнюють роботу ноутбука, є те, що вони часто запускаються автоматично під час завантаження ноутбука.

3. Обмежте програми під час запуску

У цьому ж порядку ви також можете визначити, які програми запускатимуться під час завантаження ноутбука. Windows 10 має оновлений диспетчер завдань, який полегшує визначення того, що ви хочете запустити у фоновому режимі, і що ви можете запустити самостійно.
  • Щоб отримати доступ до диспетчера завдань, натисніть Ctrl-Shift-Esc
  • З’явиться вікно, в якому перераховані всі програми, які ви встановили на ноутбуці
  • Він також дає вам детальний звіт про обсяг оперативної пам'яті, яку кожна програма використовує під час запуску ноутбука
  • Щоб внести коригування, просто клацніть правою кнопкою миші на програмі, яку ви хочете змінити, щоб сказати їй не запускатись, поки не буде наказано
Ви завжди можете змінити налаштування, якщо помітите, що програма вже не працює, що впливає на використання ноутбука. Якщо ви сумніваєтесь, ви завжди можете перезавантажити ноутбук і подивитися, як він працює, без певних програм, доступних під час запуску.

4. Додайте більше оперативної пам’яті до ноутбука

Що стосується використання пам'яті, Windows 10 використовує менше оперативної пам'яті, ніж попередні версії, але збільшення оперативної пам'яті є перевіреним способом прискорення пристроїв протягом багатьох років.

5. Перевірте наявність шпигунського програмного забезпечення та вірусів

Практично неможливо не підхопити вірус під час перегляду веб-сторінок, але нове програмне забезпечення Windows Defender спростило, як ніколи, пошук шкідливого програмного забезпечення, яке може спричинити серйозні проблеми на вашому ноутбуці. Сторонні програми також прості в установці і можуть настільки ж ефективно видалити будь-яке шпигунське програмне забезпечення або віруси, які ви могли підхопити.
Деякі програми кращі за інші, а деякі можуть займати більше місця, що може спричинити проблеми зі швидкістю. В ідеалі ви захочете знайти ефективне програмне забезпечення, яке повністю видаляє шкідливе програмне забезпечення, але воно не займе занадто багато місця на вашому ноутбуку.
Розгляньте можливість встановлення двох типів програмного забезпечення для моніторингу продуктивності ноутбука. Програми очищення шкідливого програмного забезпечення можуть вирішувати відстаючі або кричущі проблеми зі швидкістю або спливаючими вікнами. Однак слід також вивчити програми, які пропонують постійний захист і працюють у фоновому режимі. Знову ж таки, майте на увазі, що ці антивірусні програми займають простір, тому вам потрібно вибрати таку, яка розроблена так, щоб не впливати на продуктивність.
Невелике дослідження може допомогти вам знайти програмне забезпечення, яке працює в межах вашого бюджету або з вашим конкретним типом операційної системи. Якщо ви завантажуєте безкоштовне програмне забезпечення, можуть виникнути проблеми з сумісністю, тому перевірте все, перш ніж встановлювати його, щоб не зіткнутися з додатковими проблемами з продуктивністю.

6. Використовуйте очищення та дефрагментацію диска

Кожен ноутбук має на своєму жорсткому диску безліч файлів і програм, які давно не використовувались або є непотрібними. Очищення диска дозволяє знайти, які програми та файли можна видалити з ноутбука, звільняючи місце на диску для програм, якими ви будете користуватися.
Доступ до очищення диска неймовірно простий.
  • За допомогою кнопки «Пуск» або вікна пошуку Cortana ви перейдете до програми
  • Швидке сканування покаже вам тимчасові файли, програми для встановлення та веб-сторінки, якими ви не користувались або більше не потрібні
  • Звідти він автоматично їх видалить та звільнить простір
Ефективність очищення диска залежить від того, скільки оперативної пам’яті у вас на ноутбуці, що також може спричинити повільну роботу ноутбука, ніж зазвичай. Якщо це так, можливо, буде гарною ідеєю встановити більше оперативної пам'яті на своєму пристрої.
Вам також слід планувати дефрагментацію диска на регулярній основі, щоб ви могли знати, скільки місця на жорсткому диску у вас є. У Windows є інструмент Optimize Drives, до якого ви можете отримати доступ за допомогою кнопки «Пуск» або вікна пошуку Cortana. Існує також ряд сторонніх програм, які можуть допомогти у видаленні файлів, якими ви більше не користуєтесь.


 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!