3 рівень небезпеки: у ДСНС повідомляють про ймовірні сходження лавин у Карпатах

05.12.2021 12:25 1087 0
3 рівень небезпеки: у ДСНС повідомляють про ймовірні сходження лавин у Карпатах

Як повідомили у ДСНС 5 грудня у високогір’ї східної частини Закарпатської області утримається значна сніголавинна небезпека (3 рівень).

 

“5 грудня у високогір’ї східної частини Закарпатської області утримається значна сніголавинна небезпека (3 рівень)”, — йдеться у повідомленні.

Щоб гірська мандрівка чи катання на лижах і сноубордах не перетворилися на трагедію, туристам необхідно обов’язково зареєструватися в найближчому рятувальному підрозділі, - наголошують у Головному управлінні ДСНС Закарпатської області

При сходженні лавини рятувальники радять дотримуватися таких правил:

-Під час катання в горах у жодному разі не можна кататися в навушниках з музикою, адже ви не почуєте гул від сходження снігового покриву. А це ж додатковий час, який може стати для вас рятівним.

- Пам'ятайте, паніка - це ваш смертельний ворог. Якщо ви побачили сходження лавини, то слід різко збільшити швидкість руху і пологою дугою піти в найближчу безпечну сторону - адже не на всіх ділянках гори кількість снігу сходить однакова. Стрибок вліво або вправо - і ви врятовані. За можливості можна заховатися за скелю або дерево і лягти на землю.

- Якщо піти від лавини не вдалося, потрібно відразу ж позбутися рюкзака, лиж і палиць, борда. Необхідно захистити голову руками, притиснути коліна до живота, лягти за рухом лавини і дихати через одяг.

- Коли лавина почала зносити, потрібно намагатися виконувати плавальні рухи, створивши простір навколо обличчя та грудної клітини. Це допоможе диханню, коли зупиниться снігова лавина.

- Після зупинки лавини потрібно максимально розсунути руками сніг біля обличчя, зробивши «повітряний мішок», захищаючи руками грудну клітку, щоб при змерзанні снігу зберегти її рухливість.

Не дозволяйте собі заснути, і пам’ятайте про те, що вас шукають і врятують впродовж деякого часу.

Нагадаємо, у випадку небезпеки треба телефонувати до Служби порятунку “101”.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...