Цього дня світ відзначає День написання листа в майбутнє, День "Оцініть своє життя" та Всесвітній день дитячої кістки і суглобів. У США - День нових друзів, День супу з морепродуктів, у Казахстані - День рятувальника, в Молдові - День юриста, у Ніуе - День Конституції, в Болгарії - День святого Івана Рильського Чудотворця, в Перу - День перуансько-африканської дружби, у Киргизстані - День працівників соціального захисту та профспілок, в Албанії - День беатифікації матері Терези, на Ямайці - День національних героїв, у Перу - Фестиваль "Сеньйор-де-Лурен".

Пам'ятні дати 19 жовтня, річниці та події

У 1901 році бразилець Альберто Сантос-Дюмон обігнув на 33-метровому дирижаблі Ейфелеву вежу, продемонструвавши керований політ на апараті, легшому за повітря, й завоювавши перший приз у 100 тисяч франків. У 1943 році американський студент-мікробіолог Альберт Шац, який працював під керівництвом Зельмана Ваксмана - американського мікробіолога і біохіміка з українським корінням, - виділив антибіотик стрептоміцин - перший препарат, що дав позитивний ефект під час лікування туберкульозу. Препарат утворювався на основі культури Sir. griseus. Відкриття стрептоміцину і з'ясування його цінних лікувальних якостей стали потужним поштовхом у дослідженні актиноміцетів і пошуків серед них продуцентів нових антибіотичних речовин. Широкі пошуки увінчалися відкриттям таких цінних антибіотиків, як хлоромицетин (хлорамфенікол), неоміцин, хлортет-рациклін, тетрациклін та багатьох інших біологічно активних сполук, утворених актиноміцетами. У 1952 році Ваксман був нагороджений Нобелівською премією з фізіології та медицини "за відкриття стрептоміцину, першого антибіотика, ефективного під час лікування туберкульозу".
Цього дня американський і японський інженери розрахували значення числа "Пі" / фото Mail.ru
У 1960 році почалася економічна блокада Куби з боку США. У 2000 році невідомий донині меценат подарував Франції цінну колекцію зі 109 творів мистецтва, серед яких картини, малюнки, пастелі та скульптури XVIII, XIX і XX століть. Для Франції - це одне з найбільших пожертвувань століття. У 2000 році в Нью-Йорку відкрився філія знаменитого Музею Мадам Тюссо. Оздоблення музею коштувало його творцям 50 мільйонів доларів. Нова експозиція складена з 200 воскових фігур. У 2011 році американський і японський інженери Олександр Йі і Сігеру Кондо розрахували значення числа "Пі" з точністю у 10 трильйонів цифр після коми. Число Пі є математичною константою, що виражає відношення довжини кола до довжини її діаметра. Пі являє собою ірраціональне число, тобто його значення не може бути точно виражено у вигляді дробу m/n, де m і n — цілі числа. Отже, його десяткове подання ніколи не закінчується й не є періодичним. Колишній рекорд обчислення точності числа Пі був встановлений французьким інженером Фарбісом Балларом, який обчислив це число з точністю до 2,7 млрд знаків після коми. Американський і японський інженери кажуть, що над обчисленнями працювали разом, обмінюючись даними електронною поштою. Обчислення зайняли 90 днів, але для того, щоб провести подібні розрахунки, фахівцям довелося використовувати масив із 20 жорстких дисків для зберігання проміжних даних. "Нами був створений комп'ютер, здатний працювати відразу з 20 жорсткими дисками. Всі комплектуючі для цієї машини були куплені в електронних магазинах або через Інтернет. Я б не хотів казати, у скільки нам обійшлася ця машина, Оскільки моя сім'я це дізнається. Комп'ютер нам обійшовся в 18 тисяч доларів", — розповів Шигеру Кондо. Наприкінці 2011 року американський музикант Майкл Блейк поклав число Пі на музику. Для цього він взяв 31 цифру після коми, поставив кожній цифрі відповідно ноту (оскільки нот 7, а цифр 10, то йому довелося "забратися" в сусідню октаву). Використовуючи квінтове коло, він увідповіднив цифрам акорди. Потім, використовуючи отримані дані, він аранжував мелодію в темпі 157 ударів на хвилину (тобто 314, поділене на два). У принципі, на практиці "рекордне" знання кількість цифр числа Пі не потрібно. Так, наприклад, 39 знаків числа Пі досить для того, щоб обчислити довжину кола з діаметром, рівним діаметру Всесвіту, з похибкою менш як діаметр одного атома водню.

Яке сьогодні церковне свято

Церква сьогодні вшановує пам'ять апостола Фоми, одного з 12 учнів Христа / фото УНІАН
Православна церква 19 жовтня вшановує пам'ять апостола Фоми, одного з 12 учнів Ісуса Христа. Інші назви свята: "Фома", "Фома Хлібник", "Фома невірний", "Денис Позимний і Фома".

Що сьогодні не можна робити

Не варто заздрити й думати погано про кого-небудь. Якщо у вас багато образ, то не промовляйте їх близьким, а скажіть у відкрите вікно. Тоді вітер віднесе всі слова, не буде скандалу, а душа ваша заспокоїться. Також намагайтеся тісно не контактувати з малознайомими людьми.

Прикмети на 19 жовтня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день: - немає вітру - чекайте швидких холодів; - якщо дим стелиться, то незабаром бути негодою.

19 жовтня іменини

Іменини у Макара, Земовіта, Івана і Никанора.