19 серпня - свято Преображення Господнього або Яблучний Спас: привітання, листівки

18.08.2020 23:12 5042 0
19 серпня - свято Преображення Господнього або Яблучний Спас: привітання, листівки

Яблучний Спас святкується щороку в один і той самий день, і за однією з прикмет, цього дня природа розвертається від літа до осені й зими

У серпні православні християни і греко-католики відзначають Преображення Господнє, або Яблучний Спас. Це одне з 12 найбільших православних свят і друге в черзі трьох спасів. У народі свято більш відоме під назвою Яблучний Спас, оскільки в цей день в храмах освячують плоди нового врожаю, символом якого стали яблука. Яблучний Спас є не перехідним святом, тому відзначається щорічно в один і той самий день. - 19 серпня. Свято Преображення Господнього існувало вже в IV ст. і є одним з найбільших, після Пасхи, двунадесятих свят. Воно прижилося далеко не відразу й не скрізь. Першими його ввели у себе східні церкви, об'єднавши з місцевими язичницькими святами, присвяченими збору врожаю. На Заході це свято стало загальним тільки у XV столітті. В Україні Преображення Христа святкують як Яблучний Спас і досі є кілька язичницьких традицій, які об'єдналися з церковними. Припадає на Успенський піст, проте в цей день дозволяється вживати в їжу рибу, олію та вино Яблучний Спас оточують багато прикмет і традицій. Вважається, що в цей день природа розвертається від літа до осені й зими. Тому вважається, що ночі після Спаса стають холоднішими. У народі навіть є така приказка: "Яблучний Спас - пішло літо від нас". Також вважається, що яка погода буде на Яблучний спас 19 серпня, такими будуть і Покрова 14 жовтня. Якщо 19 серпня дуже тепло, то в січні буде мало снігу, якщо піде дощ - багато. Також раніше вірили, що якщо фрукти в саду виявилися гнилими і не достояли до Яблучного Спаса, то наступний рік буде складним і важким. Ті, кого улестиш на Яблучний Спас, допоможуть протягом року, а окроплена святою водою суха гілочка дерева, поставлена в офісі, вбереже від зради й підлості колег. На Спаса прийнято роздавати дрібні гроші бідним, а, напередодні 19 серпня треба приготувати багато частувань та роздати їх нужденним. Ця прикмета обіцяє процвітання всієї сім'ї. Також люди вірили, що для виконання бажання потрібно з'їсти освячене в церкві яблуко і заїсти його медом.

Привітання з Яблучним Спасом 

В цей день вам бажаю Божого благословення, нехай все складається у вас якнайкраще. Не забувайте пізнавати нове, зростати духовно та й не падати фізично. З миром у серці бажаю зустріти Преображенням Господнє та з миром у серці прожити все життя.

Від усього серця вітаю вас із Преображенням Господнім. Нехай Всевишній оберігає вашу сім'ю та дарує їй добробуту. Нехай на столі завжди будуть соковиті та рум'яні яблучка, а ваше життя буде наповнюватись тим соком та солодкістю. Миру, щастя, злагоди та великої любові у ваші серця та оселі.

Зустрічаймо дружно Спас Яблуками й медом, Вже приходить він до нас Промінцями з неба. Прохолодно вже в садах, Хоч припікає й досі, Зустрічаймо дружно Спас - На порозі осінь. Зі славетним святом хочу привітати вас – Настав Преображення день, Яблучний наш Спас! Яблучка смакують і діти, і старі, Будьте ви здорові і вічно молоді!
З серпнем вас вітаємо, зі Спасом,
Нехай столи будуть у вас багаті Буде доля най на подарунки щедра, Біди нехай палають у багатті.
[gallery ids="252564,252568,252561,252562,252563,252565,252566,252567,252569,252575,252574,252573,252572,252571,252570,252576,252577"]   Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!