15 вересня розпочинається голосування за громадські ініціативи Мукачева: ідеї, що змінюють місто

14.09.2021 22:12 918 0
15 вересня розпочинається голосування за громадські ініціативи Мукачева: ідеї, що змінюють місто

Конкурс на Бюджет громадських ініціатив цього року пройшли 16 проєктів, тематика яких коливається від благоустрою територій до впровадження новітніх технологій. Прикметно, що цього року у порівнянні з минулим стало більше проєктів від сіл Мукачівської ОТГ. Пропонуємо подивитися на найоригінальніші ідеї.

А тоді – голосувати на офіційній платформі.

QRдинація Мукачева

Автор проєкту пропонує розмістити на вулицях Мукачева веб-інтерфейс та QR-позначки, які допоможуть туристам і мешканцям громади швидко діставатися до визначних пам’яток, ринків, вокзалів, медзакладів, адмінустанов, тощо. З цими мітками можна буде визначити маршрут до потрібної локації, побудувати зручний спосіб пересування та розрахувати час прибуття. Інтерфейс планують зробити багатомовним – зокрема, українською, англійською та угорською мовами. Відсканувавши код на туристичних локаціях, можна буде дізнатися про них дещо цікаве. В Україні QR-кодування у містах з туристичною метою саме набирає обертів. Першим експериментом такого роду було розміщенняQR-кодів у Львові перед Євро-2012, а пізніше QR-коди з’явились і на київських пам’ятках.

Арт вернісаж

Ще один проєкт, який хотілося б виділити, стосується культурного життя міста. Тиберій Йонаш висунув ініціативу створити у центрі Мукачева постійно діючий простір, де художники змогли б виставляти і продавати свої роботи. Розташувати мистецьку локацію пропонується у парку позаду палацу Ракоці (він же художня школа). Для цього потрібно встановити спеціальні рамки для закріплення картин, під навісом і з освітленням. На них зможе розміститися до 20 художніх робіт. На думку автора проєкту, створення вернісажу підвищить культурну і туристичну привабливість Мукачева, у центрі міста з’явиться локація для творчих людей, місце для зустрічей та спілкування, купівлі-продажу мистецьких робіт. Тиберію Йонашу як художнику належить ідея створення в Мукачеві муралів, один з яких уже готовий, а робота над другим тільки почалася. Треба думати, його громадську ініціативу також оцінять.

Безпека дітей Мукачева

Суть проєкту у тому, щоб сформувати у місті мережу «місць безпеки» для дітей та підлітків. Таким місцем може стати практично будь-який заклад (магазин, готель, АЗС), працівники якого на добровільних засадах надаватимуть допомогу дітям, котрі опинилися у стресових ситуаціях далеко від дому. Наприклад, зазнали цькування, у них щось вкрали або погіршилося самопочуття. Доросла людина знає, як чинити у таких випадках, але авторка проєкту зауважує, що діти впадають у паніку і потребують допомоги та захисту дорослих. Якщо рідних не буде поруч, маленькі містяни зможуть звернутися до закладів, працівники яких знатимуть алгоритми дій в типових складних обставин, в яких можуть опинитись діти та підлітки. Ці заклади матимуть спеціальну позначку. Враховуючи те, що малеча часто блукає вулицями Мукачева без нагляду, такий проєкт не зайвий. Щоправда, він не спрямований на зовсім маленьких дітей, які навіть не можуть пояснити, що з ними трапилося.

Ці три проєкти проходять як малі.

Інші ініціативи можна умовно об’єднати у загальну рубрику «Благоустрій громади».

У цій категорії:

  • Спортивно-ігровий майданчик по вулиці Великогірній, 32
  • Точкова реконструкція центральної частини села Лавки
  • Приведення до ладу скверу імені Августина Волошина
  • Благоустрій міжбудинкової території в районі Пентагон
  • Спортивний майданчик у Пентагоні
  • Мультиспортивний майданчик «Стріт Файт Мукачево» в мікрорайоні ДОСИ
  • Благоустрій території та облаштування покриття під спортивний майданчик у мікрорайоні ДОСИ
  • Міні мультиспортивний майданчик по вулиці Берегівській, 28
  • Благоустрій шкільної території у Доробратові
  • Пішохідна доріжка у селі Нижній Коропець
  • Створення санітарно-гігієнічних умов на кладовищах в селі Негрово
  • Створення санітарно-гігієнічних умов на кладовищі в селі Доробратово
  • Створення санітарно-гігієнічних умов на кладовищі в селі Горбок

Тут, як правило, ніхто не голосуватиме за чужий район чи сусіднє село, якщо можна проголосувати за своє.

Бюджет можуть розширити

Напередодні початку голосування, 14 вересня, відбулося засідання комісії з питань бюджету громадських ініціатив, на якому запропонували у подальшому відокремити ініціативи стосовно шкіл, скверів, парків, садочків у іншу програму, відмінну від Бюджету громадських ініціатив. Перший заступник міського голови Ростислав Федів висловив ідею збільшити фінансування і розміри окремих грантів програми. Можна не ділити проєкти на малі і великі,  просто обмежити розмір міського гранту до 1 мільйону гривень, а загальний бюджет буде 10 млн гривень. Пропозиції розгляне депутатська комісія.

Поки що все без змін, і жителі громади, які досягли 14-річного віку, з 15 до 30 вересня матимуть змогу віддати голоси за один великий та один малий проєкт. Голосувати можна як онлайн, так і на паперових бланках через ЦНАП або старостат.

Минулого року в Мукачеві вирішили реалізувати всі проєкти, подані на конкурс громадських ініціатив, і, як повідомляють на офіційній сторінці міськради, справа просувається.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!