Зубна фея у дії: як перестати боятися стоматологів

27.05.2021 18:50 149 0
Зубна фея у дії: як перестати боятися стоматологів
Трепет під кабінетом зубного лікаря переживають і діти, і дорослі. Багатьом доводилося вибивати зубами барабанний дріб в очікуванні прийому, прислухаючись до гудіння бормашини за дверима. Дехто свідомо терпить зубний біль, безконтрольно приймаючи анальгетики, аби лише не йти до стоматолога. Подібні страхи найчастіше кореняться у минулому травматичному досвіді. Ті, хто пережив лякаючий візит до зубного у дитинстві, часто залишаються з цим переляком, і двометровий здоровило може, як йому здається, «з принципу» обходити кабінет стоматолога десятою дорогою. Проте сучасні медичні центри https://rishon.com.ua/ru/stomatologiya використовують технології, які роблять лікування зубів максимально безболісним. Якщо для подолання страху не вистачає сили волі, на допомогу приходять медикаменти. Лікар «Неболить» Профілактика захворювань зубів – і страху перед стоматологами – починається ще у дитячому віці. Щоб зубний лікар не наніс маленькій людині травму на все життя, дитячого стоматолога потрібно вибирати дуже ретельно. Проблема у тому, що дехто може бути взагалі неймовірним спеціалістом, світилом медицини, власником численних відзнак та наукового ступеня – і водночас абсолютно не вміти працювати з дітьми. Пожартувати, відволікти розмовою, проінтерпретувати свої маніпуляції як гру – зубний лікар, який уміє налаштувати дитину на позитивний лад, попередить істерику і забезпечить їй відсутність фобій у майбутньому. Тому на особисті якості стоматолога у цьому випадку варто звернути не менше уваги, ніж на професійні. Є зубні лікарі, у яких перед кабінетами черги з маленьких дітей – і майже ніхто не плаче. Проте пацієнти, які застали радянську стоматологію, отримали інший досвід – лікування зубів без знеболення або з недієвою анестезією. Забути, як тебе насилу тримали, поки свердлили зуб, направду неможливо. Дорослому, який навіть попри потребу побоюється лікувати зуби, варто поцікавитися у знайомих, чи вони не знають співчутливого і оптимістичного лікаря, котрий зможе заспокоїти пацієнта і пристосуватися до його потреб. Чуйний лікар пояснить пацієнту, що той може відчути і наскільки довго,  перерве процедуру, коли йому стане некомфортно і попросить у нього дозволу продовжувати. Часто навіть просто весела розмова може розрадити. Ще кілька тактик допоможуть зробити похід до стоматолога менш стресовим:
  • Не приходити на прийом занадто рано, щоб не збільшити час напруженого очікування
  • Взяти з собою близьку людину, яка не має подібного страху
  • Спробувати відволіктися – читати, слухати музику, дивитися відео. З цією ж метою у приймальнях стоматологів відразу лежать журнали, а у кабінетах іноді ввімкнені телевізори
  • Робити дихальні вправи для релаксації
Зазвичай страх перед стоматологом минає у міру того, як зубний біль стає сильнішим. Бажання його позбутися перемагає жах перед кріслом і бормашиною – але на якій стадії до цього моменту буде проблема у ротовій порожнині, поручитися ніхто не в змозі. Без паніки Трапляються, втім, люди, яких навіть найсильніший зубний біль не може загнати у крісло дантиста, не кажучи вже про примус чи спроби переконати. Коли одна думка про лікування зубів викликає паніку, і то навіть попри нестерпний біль – це може бути окремий розлад, який називають дентофобією, одонтофобією або стоматофобією. Тоді аргументи, що буде анестезія і лікар – мила людина, не зарадять. Як і при всіх фобіях, страх ірраціональний, неконтрольований і по суті патологічний. Людина не може зробити, здавалося, б просту річ – погладити собаку, лишитися у замкнутому просторі чи піти до стоматолога – бо неспроможна опанувати свої емоції. У такому випадку є сенс спершу порадитися із психологом. Але якщо стоматологічні проблеми гострі і на це немає часу, лікування зубів можна провести під седацією. Пацієнту вводять ліки (внутрішньовенно або через газ), під дією яких він перебуває у напівсні, залишаючись розслабленим та спокійним. Для седації застосовуються менш сильнодіючі медикаменти, ніж для наркозу, і вони швидко виводяться з організму. Трапляється, що люди, котрі вдавалися до седації під час стоматологічних процедур, позбуваються дентофобії. Седацію у стоматології застосовують навіть для маленьких дітей, які влаштовують істерики, але попередньо необхідно провести додаткові обстеження і здати аналізи. Будь-яку паніку можна опанувати – нехай і штучними засобами.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...