Головна » Життя

Знайти коханого: Закарпатські ворожіння на Андрія

13 грудня відзначають День Андрія Первозванного. У народі кажуть, що в ніч на Андрія (з 12 на 13 грудня), відбуваються містичні речі, які можуть відкрити таємницю майбутнього

У народі вірять, що ніч на Андрія є чарівною, однією із найбільш містичних у році. Вважається, що вона може відкрити людині таємницю майбутнього, а саме – дати дівчатам відповіді на найпотаємніші питання. І хоча церква ворожіння на Андрія не схвалює – це не зупиняє більшість незаміжніх дівчат, які бажають зазирнути у своє майбутнє.

Що не можна робити перед ворожінням. У день святого Андрія, як вважається, ворожити повинні лише дівчата або жінки. За заведеним звичаєм, дівчата напередодні свята дотримуються посту і взагалі моляться йому про дарування гарних наречених. Найбільш цікавими на Андрія є ритуали ворожіння на свого майбутнього нареченого у колі подруг. І навіть якщо дівчина не забобонна і скептично ставиться до таких старих звичаїв, як ворожіння – це чудова можливість у містичній атмосфері весело провести час із подружками. Найпопулярніші ворожіння на Андрія Ворожіння на ім’я судженого Після півночі дівчина повинна вийти на вулицю і запитати ім’я у першого зустрічного чоловіка. Вважається, що саме таким і буде ім’я її судженого.

Ворожіння на папірцях

У ніч на 13 грудня дівчина має покласти під подушку мішечок з написаними на окремих аркушах паперу чоловічими іменами (11 імен обрані на свій розсуд, а один папірець слід залишити порожнім). Вранці витягти один із аркушів. Яке ім’я випаде – так і зватимуть майбутнього чоловіка. Якщо ж дістався пустий папірець, значить – ім’я судженого поки залишається таємницею.

Ворожіння з гребінцем

Для цього потрібно взяти гребінець і покласти його перед сном під подушку зі словами: “Суджений-ряджений, прийди і причеши мене”. Вночі має наснитися незнайомець, який запропонує дівчині розчесати волосся – це і буде її майбутній коханий.

Ворожіння на картах

Під подушку кладуть чотирьох карткових королів і кажуть: “Хто мій суджений, хто мій ряджений – той приснись уві сні”. Наречений сниться у вигляді котрогось із королів.

Ворожіння з черевиком (чобітком)

Дівчина знімає свій чобіток і кидає його за ворота. В який бік чобіток носком упаде, звідти буде наречений. Якщо носок виявиться повернутим назад до воріт, звідки його кинули, – жити дівчині ще рік удома, не виходити заміж.

Нагадуємо, На Мукачівщині фура не втрималась на дорозі (ФОТО)

Читайте також: У Хусті горе-подружжя скоїло напад на поліцейського: подробиці інцидент

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в InstagramЗалишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...