Зимове Закарпаття: що притягує туристів у холодну пору

08.12.2021 23:31 823 0
Зимове Закарпаття: що притягує туристів у холодну пору

Чого-чого, а зимових пригод на Закарпатті не бракує. Тут і засніжені гори, і безліч фестивалів, і термальні джерела, і чарівна архітектура, яка особливо казково виглядає вечорами у світлі святкової ілюмінації.

Таким чином, кожен може обрати для себе ті локації та заняття, які йому більше до душі. Туроператори, наприклад, mtourism.com.ua пропонують тури, у яких поєднані водночас усі принади Закарпаття – і замки, і гори, і термали з чанами, і місцева кухня. За чим же їдуть на Закарпаття зимою?

Зимові фестивалі

Холодна пора року на Закарпатті – одна з найбагатших на фестивалі. В Ужгороді минулого року, навіть попри карантинні обмеження, проводили традиційний «парад Миколайчиків» до дня святого Миколая. У Мукачеві 14 січня, на Василя, щороку проходить найбільший у області, та навіть і в Україні, винний фестиваль «Червене вино», який у 2022 році стане вже 26-им. На «Червене вино» багато туристів їдуть спеціально, однак минулоріч фест вирішили проводити без відвідувачів. Що ж, продегустувати благородний напій у винних підвалах, скажімо, сім’ї Шош у селі Кідьош неподалік Берегова, завжди можна окремо. Наприкінці січня проходить найм’ясоїдніший у краї фестиваль гентешів (різників) у селі Геча на Берегівщині, а в лютому у місті над Ужем відзначають Масляну та їдять млинці на «Ужгородській палачінті». Ніхто не може передбачити епідситуацію, проте якщо фестивалі організують у звичному форматі – на них однозначно варто йти. 

Гірськолижні курорти

Дивитись на світлини гір, вкритих білою ковдрою, і спостерігати через вебкамери, як Драгобрат та Ізки засипає снігом – це одне. А поїхати туди – це вже зовсім інше. Коли на більшій території країни понура дощова погода, зима в горах здається особливо веселою, ясною і прекрасною. Гірські лижі, сноуборди, тюбінг, ковзани, снігоходи, зимові велосипеди, санки, великі сани, запряжені конями, і коні як такі – на чому тільки не катаються в горах по снігу. Закарпатські місця відпочинку пропонують феєрію розваг. Варто врахувати, що за рішенням МОЗ України на гірськолижні курорти у цьому сезоні пускатимуть лише з COVID-сертифікатами. Але гори взагалі не для боягузів – за неймовірними пейзажами люди готові йти навіть на край світу, підніматись на холодні засніжені вершини і кататись на ковзанах на Бребенескулі. Та все ж не варто ігнорувати прогнози синоптиків і йти у далекі гори тоді, коли оголошують метеорологічне попередження – інакше у рятувальників буде роботи по самі вуха. 

СПА-тури

Грітися в теплій воді – саме те, що потрібно в холодну погоду. Це ще і загартовує організм та допомагає оздоровитися. Локацій безліч, і їхня кількість постійно зростає. Окрім добре знаних туристами косонського «Косина» і берегівського «Жайворонка», тільки у 2021 році на Закарпатті відкрилися термальні комплекси «Гармонія» у селі Минай неподалік Ужгорода, «Rikka Khust» у Хусті та аквапарк «Карпатія» у Мукачеві. «Теплі води» у Велятині, а також «Термал Стар» і «Деренівська купіль» у Нижньому Солотвині – ще кілька відомих термальних принад Закарпаття.  «Поваритися» у закарпатських чанах можна у Лумшорах, а також комплексі «Вольногора» у Лісарні, «Ужанських купелях» в Ужку, «Гранд готелі» у Пилипці і готелі «Прага» в Ужгороді. Поруч з термалами і чанами є лазні та сауни – вже прогріватися, то прогріватися. У сучасних відпочинкових комплексах, таких як Воєводино, пропонують різноманітні види масажів та обгортань для повної релаксації.

Світ тварин

Ведмедики, які взимку не завжди сплять, мешкають на Закарпатті в Реабілітаційному центрі бурого ведмедя у Синевирській Поляні. Загалом, як стверджують фахівці, для ведмедів нормально не впадати у сплячку, якщо зима не дуже сувора, до того ж коли їх годують. Брунатна ведмежа шуба на білому тлі – симпатичніше видовище складно уявити. Знов-таки, ведмідь у вольєрі – це абсолютно безпечно, на відміну від зустрічі з цією ж твариною у дикій природі. А в розташованому неподалік екопарку «Долина вовків» можна крізь сітку погладити вовчика, часом на перетримці бувають навіть леви і тигри. Подейкують, що ночами туди навідується невідомий хижак, ласий до оленини. Хоча, правду кажучи, й відомих вистачає.

Читайте також:

Теги: Туризм
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!