Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Жолт Неймет у Синевирі: “Освітній закон знищив всі надії на добрі відносини з Угорщиною”

Національне питання у випадку з Україною має служити зміцненню міждержавних зв’язків

Про це голова Комітету зовнішніх зв’язків Угорського парламенту говорив у п’ятницю в ході діалогів у Синевирі на Закарпатському літньому Вільному університеті.

Зібрання проводиться удвадцятьшосте. Політик проаналізував нинішній стан угорсько-українських відносин напередодні саміту НАТО, який відбудеться наступного тижня.

“Угорщина й надалі зацікавлена у суверенітеті та територіальній цілісності України, особливо зважаючи на те, що національне питання у випадку з Україною має служити зміцненню зв’язків між державами, а не їх роз’єднанню,- наголосив високопосадовець у Синевирі.- На жаль, із прийняттям нового освітнього закону в Україні знищено всі надії на поглиблення попередніх добрих відносин між двома країнами.”

Напруженню стосунків далеко не кінець, вважає Жолт Неймет, натякаючи на майбутній саміт НАТО та зустріч у Хельсінкі Дональда Трампа й Володимира Путіна, які матимуть особливе геополітичне значення. Політик зауважив, що освітній закон вказує не лише на освітній, а й на процес, який визначає якість української демократії. Голова Комітету переконаний, що питання торкається не тільки України, а й угорської громади всього Карпатського басейну, адже у країнах, що тут знаходяться, пильно стежать за розвитком подій навколо освітнього закону. На дану проблематику нашаровується багато питань, зокрема стосовно політики України щодо відносин з іншими державами, Європейськими Союзом та Радою, ОБСЄ, до того ж, коли у справі “значиму роль” відіграють Сполучені Штати Америки. Спостерігається також активізація проросійських сил.

Жолт Неймет наголосив, що політику України в найближчий час визначатиме підготовка до майбутніх президентських виборів. Питання полягає в тому, чи зможуть знайти себе тут угорська громада Закарпаття та дипломатія, адже остання з точки зору захисту національних інтересів “плаває у незнайомих водах.”

Реклама
Реклама
загрузка...