Жива історія: в Ужгороді презентували проект «Маєтки Закарпаття»

24.09.2021 19:45 446 0
Жива історія: в Ужгороді презентували проект «Маєтки Закарпаття» Жива історія: в Ужгороді презентували проект «Маєтки Закарпаття» Жива історія: в Ужгороді презентували проект «Маєтки Закарпаття» Жива історія: в Ужгороді презентували проект «Маєтки Закарпаття» Жива історія: в Ужгороді презентували проект «Маєтки Закарпаття» Жива історія: в Ужгороді презентували проект «Маєтки Закарпаття» Жива історія: в Ужгороді презентували проект «Маєтки Закарпаття»

23 вересня в ужгородському скансені відбулася презентація діджитал проекту «Маєтки Закарпаття». У його межах буде створено п’ять відеороликів про стародавні закарпатські палаци – як популярні, так і майже забуті, та їхніх власників.

«Маєтки Закарпаття» – спільний проект громадської організації «Німецька молодь Закарпаття» та креативної студії «Play», який реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

Окрім презентації проекту та представлення команди, на заході відбувся передпоказ першої серії про палац Нандора Плотені у Великих Лазах.

За словами організаторів, завданням їхнього медіапродукту є підвищити рівень обізнаності закарпатців про локальні пам’ятки архітектури та видатних історичних особистостей краю.

«В мене виникла ідея для такого проекту після того, як я зловила себе на думці, що дуже мало знаю про історію нашого краю. Тому одна з цілей «Маєтків» – популяризація історії Закарпаття серед молоді. Крім того, ми прагнемо привернути увагу місцевої влади або потенційних інвесторів до відновлення чи реставрації цих будівель», –  коментує авторка ідеї Мирослава Вербищук.

У наступних випусках глядачі дізнаються історію маєтку знаменитої прими Шарі Федак у Берегові, помістя Новаків у Руському Полі, кількох історичних маєтків на Виноградівщині, а також володінь графів Шенборнів.

З огляду на багатонаціональність краю та задля розширення аудриторії всі випуски будуть продубльовані німецькою та угорською мовами.

Це перший на Закарпатті масштабний медіапроект, адаптований в першу чергу для формату соцмереж. Кожен ролик будується на розповіді ведучої, коментарях експертів (краєзнавців, істориків, місцевих жителів) та анімаційній частині, в якій зображується фрагмент з біографії колишнього власника будівлі та відтворюється початковий вигляд маєтку. Перша серія про маєток видатного угорського скрипаля Нандора Плотені у селі Великі Лази буде опублікована на офіційному YouTube-каналі проекту 25 вересня.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...