Землетрус у Виноградові: чи можливе продовження

27.10.2021 14:27 1413 0
Землетрус у Виноградові: чи можливе продовження

Підземні поштовхи поблизу Виноградові на Закарпатті не продовжуються, хвилюватись немає причин. Про це повідомили у Головному центрі спеціального контролю Державного космічного агентства України.

Землетрус магнітудою 3,1 за шкалою Ріхтера зафіксували 27 жовтня о 04:44:57 за київським часом. Джерело землетрусу було розташоване за координатами 48,11 пн.ш. 22,94 сх.д., неподалік Виноградова у Фанчикові.

Попри те, що землетрус класифікували як ледве відчутний, користувачі соцмереж стверджують, що поштовхи відчувалися досить сильно, і не тільки на верхніх поверхах будівель. Чувся гуркіт, дзвеніли вікна і вази на столах. Землетрус відчули у Виноградові та сусідніх селах, зокрема у Чорнотисові, Олешнику, Підвиноградові і Дротинцях.

Мережею поширюється повідомлення, ніби підземні поштовхи можуть продовжуватися, однак у Головному центрі спеціального контролю Державного космічного агентства України Перший.com запевнили, що причин для хвилювань нема.

У базі даних IRIS, з якої начебто взята інформація у дописі, який поширюють у соцмережі закарпатці, взагалі не реєструють інформацію про землетруси магнітудою нижче 4. Із цієї причини вранішній землетрус під Виноградовом у ній відсутній. Геологічна служба США (USGS), на яку присутнє посилання, також не має про виноградівський землетрус жодних даних.

Незначних поштовхів магнітудою менше 3 балів на Закарпатті може бути до 20 за рік, і це нормальне явище. Цього року ставалися землетруси магнітудою 3 та 1,9 за шкалою Ріхтера. Більшість землетрусів на Закарпатті поверхневі, на глибині до 12 км. Сейсмічна активність у місцевості зумовлена мережею тектонічних розломів.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...