Зауваження мукачівців щодо будівництва МГЕС на Латориці оприлюднили в офіційному реєстрі ОВД Мінекології

05.06.2018 11:56 16 0
Зауваження мукачівців щодо будівництва МГЕС на Латориці оприлюднили в офіційному реєстрі ОВД Мінекології
Відповідна процедура, за законом, передбачена у порядку проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля (ОВД).
Так, за інформацією реєстру ОВД  відповідні зауваження громадян щодо МГЕС-1 та МГЕС-2  зареєстровано 24-25 квітня поточного року.
 
"Хочемо звернути увагу, що повідомлення про плановане будівництво МГЕС-2, як і МГЕС-1, на р. Латориця у межах Мукачева з’явилось у реєстрі ОВД 24 квітня, коли процедура громадських обговорень у громаді Мукачева лише розпочалась. Громадські слухання з питань обговорення ДПТ під будівництво МГЕС-2 на цей момент ще не відбулись. Тому твердження інвестора про те, що громада Мукачева вже все обговорила і погодила, є дуже дивним", - йдеться у тексті документу. 
Також зазначається, що в результаті будівництва підпірної греблі висотою 3,5 м у т і л і річки утвориться водосховище зі слабо протічною чи стоячою водою. Наукові дослідження водосховищ міні ГЕС в альпійських країнах та в Канаді, а також досвід МГЕС у Закарпатті свідчить, що ці водосховища стають джерелом суттєвих викидів метану та інших парникових газів в атмосферу. У донних відкладах накопичується сірководень, важкі метали, бактеріологічні показники у воді у 5-7 разів перевищують норму. У теплии період спостерігається явище «цвітіння води». Все це відбувається саме через втрату здатності річки до самоочищення. Досвід МГЕС у Закарпатті свідчить про те, що на таких водосховищах категорично заборонено купатися та рибалити.
З повним текстом поданих зауважень та пропозицій можна ознайомитись за наступними посиланнями:
1. Станкевич-Волосянчук О. І., ГО «ЕКОСФЕРА» ЗАУВАЖЕННЯ ТА ПРОПОЗИЦІЇ до реєстраційної справи про ОВД на пропоновану діяльність № 2018424643 (нове будівництво і експлуатація міні ГЕС (МГЕС-2) в м. Мукачево на р. Латориця загальною встановленою потужністю до 999 кВт.)
 
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...