Заступник глави МОЗ зробив заяву щодо поширення коронавірусу в Україні

11.03.2020 07:07 107 0
Заступник глави МОЗ зробив заяву щодо поширення коронавірусу в Україні

Станом на вівторок, 10 березня, в Україні зафіксований лише один випадок коронавірусної інфекції. На цьому під час брифінгу в Будинку Уряду наголосив заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, йдеться у повідомленні на офіційному веб-сайті Кабінету міністрів України.

«Цей випадок зафіксований в Чернівецькій області. Людина знаходиться в інфекційній лікарні, в ізоляції. Стан стабільний, пацієнту надається симптоматичне лікування. Він залишатиметься в ізоляції до того часу, поки за результатами лабораторних досліджень не буде підтверджено, що вірус перестав виділятися у зовнішнє середовище і людина стала безпечною для оточуючих. Саме тоді людина буде повністю здоровою», - підкреслив Віктор Ляшко.

Заступник Міністра охорони здоров’я також повідомив, що протягом останніх днів було досліджено 20 зразків, що були взяті у людей з підозрою на коронавірусну інфекцію. Всі зразки - негативні, у цих людей немає коронавірусної інфекції.

Наразі, у вірусологічній лабораторії перебуває ще 4 зразки, які досліджуються. Їх результати будуть відомі найближчим часом.

З початку спалаху у світі COVID-19 до Центру громадського здоров’я України надійшло 40 повідомлень про підозру на це захворювання. 36 зразків вже досліджено, із них 35 негативні та 1 лабораторно підтверджений випадок.

«Відповідно до рекомендацій ВООЗ, підтверджений зразок Україна направила до лабораторії у Лондоні на верифікацію. Сьогодні вранці отримали результати, які повністю підтверджують результати нашої лабораторії. Це демонструє високу кваліфікацію українських спеціалістів. Тому з впевненістю можемо сказати, що все, що було зроблено в нашій лабораторії, відповідає європейським стандартам», - підкреслив заступник Міністра. 

Віктор Ляшко наголосив, що алгоритми дій, відповідно до яких зараз працює система охорони здоров’я  розроблені з метою недопущення поширенню коронавірусної інфекції та наданню всієї необхідної допомоги.

Заступник Міністра зазначив, що центральна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я зараз справляється з тією кількістю зразків, які потребують досліджень.

При цьому слід зауважити, що напередодні в Уряді обговорили питання щодо протидії поширенню коронавірусу в Україні.

10 березня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому обговорювались питання протидії поширенню коронавірусу в Україні. У засіданні взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, профільні міністри, представники силового блоку та голови облдержадміністрацій (селектором).

Основна тема засідання - представлення відомствами своїх пропозицій щодо заходів, які необхідно вжити задля протидії поширенню вірусу. «Наша мета — захистити населення України, не спричинивши паніки», — відзначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. В рамках засідання також було обговорено рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я в разі реалізації різних сценаріїв розвитку подій: від поодиноких випадків захворювання до масштабного поширення вірусу всередині країни. Зокрема, було підняте питання про необхідність ухвалення законодавчої ініціативи про можливі заходи оперативного реагування у разі поширення вірусу COVID-19 у відповідності з рекомендаціями ВООЗ та враховуючи законодавчу модель превентивних заходів Польщі. У свою чергу, керівництво усіх ОДА запевнило, що регіони готові до випадків захворювання. Наразі вже визначені медичні заклади, які можуть бути використані для обсервації у випадку виявлення коронавірусу серед українських громадян. Також, було оговорено, що до кінця тижня буде створена комісія, яка здійснюватиме перевірку всіх об’єктів обсервації. Свої пропозиції щодо необхідних заходів протидії коронавірусній інфекції також надали голови обласних державних адміністрацій. Остаточний план боротьби з коронавірусом буде ухвалений на засіданні Кабінету Міністрів сьогодні, 11 березня.

Нагадуємо, Епідемія коронавірусу гулятиме світом щонайменше до червня

Читайте також: Кримінальна відповідальність і штраф 1650 євро за порушення правил карантину у сусідній Словаччині

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...