Заробітчани переказали в Україну мільярди: новий рекорд

25.04.2020 10:36 28 0
Заробітчани переказали в Україну мільярди: новий рекорд

Українські заробітчани у 2019 році переказали на батьківщину близько 16 мільярдів доларів, йдеться у свіжій доповіді Світового банку.

Таким чином Україна залишається найбільшим отримувачем грошових переказів в Європі.
"Україна залишається найбільшим отримувачем грошових переказів в регіоні, досягнувши нового рекордного показника близько 16 мільярдів доларів США", - йдеться у доповіді.
Для порівняння, у 2018 році трудові мігранти з України переказали додому близько 14 мільярдів доларів. Обсяг грошових переказів до країн Європи та Центральної Азії Світовий банк оцінює у 65 мільярдів доларів. Це на 6% більше, ніж торік. Загалом у світі перекази трудових мігрантів склали понад 553 мільярди доларів. Водночас, прогнозують у Світовому банку, у 2020 році через економічні наслідки пандемії коронавірусу обсяги грошових переказів у світі скоротяться - приблизно на 20%.
"Таке скорочення стане найстрімкішим у новітній історії. Воно значною мірою спричинене зниженням рівня заробітної плати та зайнятості трудових мігрантів. Саме трудові мігранти є більш вразливими до втрати роботи та заробітної плати під час економічної кризи", - пояснюють у Світовому банку.
Раніше свої оцінки щодо того, скільки грошей в Україну переказали заробітчани, оприлюднив Нацбанк. За його підрахунками, ця сума складає понад 12 мільярдів доларів (за підсумками 2019 року). Найбільше грошей, кажуть в НБУ, надсилали з Польщі ($3,68 млрд), Росії ($1,23 млрд) та Чехії ($1,11 млрд). Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю виданню РБК-Україна припустив, що обсяг переказів від заробітчан цьогоріч може скоротитися вдвічі. За його словами, частково компенсувати цей спад може те, що люди, які повернулися до України, будуть вкладати гроші в бізнес і витрачати зароблені закордоном кошти в Україні. НАГАДУЄМО, В одному з мікрорайонів міста Ужгорода було чути постріли. Зіс лів очевидців, на Радванці, біля одного з магазинів виник конфлікт. Потім пролунав псотріл https://pershij.com.ua/rozbirky-po-uzhhorodsky-zi-zbroieiu-u-misti-chuty-postrily/ ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На цьому тижні виповнився рівно рік з тих пір як Володимир Зеленський отримав перемогу на президеньтських виборах. Очолити країну йому вдалося після другого туру https://pershij.com.ua/rik-pry-vladi-peremohy-ta-porazky-prezydenta-volodymyra-zelenskoho-video/
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...