Поки КПП ще відкриті (з 12 березня з 219 залишаться 49), українці поспішають повернутися додому, особливо з охопленої коронавірусом Італії, де теж оголосили загальнонаціональний карантин, а північні регіони взагалі закрили . Заробітчани хочуть встигнути повернутися до Великодня, 19 квітня, побоюючись, що потім можуть не потрапити на батьківщину. У тій же Італії через тотальний карантин, який вдарив по сфері послуг, багато хто залишився без роботи (хто тимчасово, а хто і постійно). Як розповіли джерела з Західного регіонального управління Держприкордонслужби, через західний кордон щодня прибувають десятки тисяч людей з Європи.
"Потік не припиниться, просто черги стануть довшими - всі кинуться через КПП, які залишаться відкритими", - прогнозує джерело. 
Про виїзд заробітчан з Італії повідомляє та Мар'яна Сороневич, головний редактор в Італії "Газети української".
"Навіть тепер, коли в Італії розгортається епідемія коронавіруса, подорожі між Італією і Україною не припиняються", - коментує вона в Facebook свою ж статтю "Чи варто з Європи бігти в Україні під час епідемії коронавіруса".
Водії "італійських автобусів" підтверджують "Країні", що їдуть в Україну "забиті" - і місць вже немає на тижні вперед.
"У мене і моїх товаришів телефони розриваються - всім треба додому терміново і за будь-які гроші. В основному це жителі Галичини", - говорить "Країні" Володимир Сотник зі Львова, який займається пасажирськими перевезеннями між містами Західної України та Італією. 
На Західній Україні говорять, що заробітчан, які повернулися, ніхто не перевіряє, і вважають, що хворих може бути набагато більше, ніж декларується офіційно.
"У наше село повернулися працівники, кажуть, втекли від вірусу. Звичайно, їх ніхто не перевіряв на кордоні і т. д.(Хоча перевірки ті і так до одного місця, сьогодні температури немає, але інкубаційний період 2 тижні)", - написала в Facebook львів'янка Галина Заєць. 
Заробітчани зізнаються, що хочуть потрапити додому, оскільки все ж на батьківщині почуваються безпечніше.
"Хоча у нас і не лікують, вдома і стіни допомагають. І реально в Італії вже тисячі хворих, як в Китаї, і їх все більше. Краще в селі пересидіти епідемію, туди точно хвороба не добереться. А сама я здорова, у всякому разі ніяких симптомів немає. Крім того, щороку я приїжджаю до батьків на Великдень - і якщо зараз б не поїхала, то невідомо, потрапила б в квітні чи ні. Адже карантин можуть продовжити, і неясно, чи випустять. зараз ще випускають ", - розповіла "Країні" Оксана Гелей з-під Радехова на Львівщині. 
Інші все ж вважають за краще залишатися в Європі.

Джерело

Нагадуємо, У Франківську двох людей з підозрою на коронавірус госпіталізували до інфекційної лікарні Читайте також: Президент підписав дискримінаційний закон про повну загальну середню освіту
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram