Зареєстровано законопроект про списання заборгованості населення за комуналку

24.04.2020 21:11 65 0
Зареєстровано законопроект про списання заборгованості населення за комуналку
Депутати-опозиціонери зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2020 року» (реєстр. номер 3323), який сприятиме відновленню соціальної справедливості в Україні. Наразі згідно з інформацією на сайті ВР, документ надано для ознайомленні та опрацьовується в комітеті. «Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги зросла з 11,9 млрд грн на початок 2014 р. до 63,7 млрд грн – на початок 2020 року. Ця негативна тенденція зберігається і в поточному році та, враховуючи реальну загрозу масштабної економічної кризи, зумовленої поширенням з березня 2020 р. пандемії коронавірусу (COVID-19), може набути неконтрольованого характеру вже в найближчому майбутньому. Продовження антисоціальної практики шокуючого зростання тарифів і цін у сфері ЖКГ несе реальні загрози подальшого скорочення реальних доходів і добробуту українських громадян, погіршення їх платоспроможності та споживчих розрахунків, загострення кризи неплатежів та соціального стану у державі», – йдеться у документі. Крім того, відповідно до оприлюдненого у квітні 2019 р. Міністерством економічного розвитку і торгівлі України «Консенсус-прогнозу» (перегляд прогнозу з урахуванням впливу поширення пандемії COVID-19 очікується на початку травня 2020 р.) щодо перспектив розвитку України зростання тарифів на енергоносії та комунальні послуги для населення (грудень до грудня) складе:
  • у 2019 р.: на природний газ – 15%, гарячу воду та опалення – 20%, електроенергію – 15%;
  • у 2020 р.: на природний газ – 20%, гарячу воду та опалення – 15%, електроенергію – 18,9%;
  • у 2021 р.: на природний газ – 14%, гарячу воду та опалення – 11,5%, електроенергію – 20%.
З огляду на це прийняття даного законопроекту, на думку опозиціонерів, сприятиме зниженню соціальної напруги у суспільстві та зменшить боргове навантаження на найбільш незахищені категорії населення у питанні оплати окремих видів житлово-комунальних послуг. Автори законопроекту – народні депутати Королевська Н. Ю., Солод Ю. В., Іоффе Ю. Я., Німченко В. І., Шуфрич Н. І.

Джерело

НАГАДУЄМО, Президент України Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (№ 3279-д), що було однією з умов отримання нового кредиту від МВФ. https://pershij.com.ua/vlada-prodovzhuie-shtovkhaty-ukrainu-v-borhovu-prirvu-dumka/ ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На цьому тижні виповнився рівно рік з тих пір як Володимир Зеленський отримав перемогу на президеньтських виборах. Очолити країну йому вдалося після другого туру https://pershij.com.ua/rik-pry-vladi-peremohy-ta-porazky-prezydenta-volodymyra-zelenskoho-video/
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...