Занепад, розруха та небезпека: Палац Ковнера у Мукачеві чимдалі більше руйнується (ФОТО)

16.10.2018 11:41 125 0
Занепад, розруха та небезпека: Палац Ковнера у Мукачеві чимдалі більше руйнується (ФОТО)
У середині будівлі вже роками зростає сміттєзвалище, руйнуються стіни та обвалюється стеля. Колись величний палац у житловому кварталі Мукачева наразі перетворився на небезпечну локацію, яка до всього є ще й прихистком для безхатьків.Слід зазначити, що Палац Ковнера — палац кінця XIX століття збудований угорським бароном єврейського походження Адольфом Ковнером. У різні роки тут містився жупанат, угорська контррозвідка, в'язниця для політичних в'язнів.
Палац розділений на два корпуси, які є практично симетричними. В центральній кімнаті, до якої вів головний вхід та ведуть коридори корпусів збереглася оригінальна старовинна дерев'яна стеля, яка наразі також зазнала руйнувань. З центральної кімнати на задній двір виходять три напівкруглі вікна практично у повну висоту будівлі.
У липні 1942 року в палаці Ковнера відбулися три засідання військового трибуналу фашистської Угорщини. На них судили патріотів Закарпаття за те, що вони боролися за відторгнення Закарпаття від Угорщини і возз'єднання з Україною. Підвальні приміщення палацу стали місцем катувань. Крик катованих не було чути на вулицю так як парк поглинав стогін жертв. В залах, де колись проводилися бали для аристократії, квадратно-рядовим способом сиділи політв'язні. До середини 1990-х років тут розміщувалися військові. Після того як вони пішли будівля повільно занепадала. Люди розбирали стіни (на будівельні матеріали) і, з часом, палац став прихистком для асоціальних елементів.
Тепер палац знаходиться у приватній власності.
Як виглядає колись велична будівля зараз - дивіться на наступних фото:
Саша Клімова

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...