Закриття телеканалів "112 Україна", Newsone і ZIK суперечить міжнародним стандартам, – моніторингова місія ООН з прав людини

28.08.2021 13:30 395 0
Закриття телеканалів "112 Україна", Newsone і ZIK суперечить міжнародним стандартам, – моніторингова місія ООН з прав людини

Моніторингова місія ООН з прав людини заявляє, що рішення закрити телеканали "112 Україна", NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам. Про це йдеться в повідомленні Моніторингової місії.

"Такі заходи, як цензура мовлення, з причин, що виходять за рамки статті 20 (2) Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, не тільки несумісні з міжнародним правом прав людини, але також сприяють посиленню неправильних уявлень, що породжують страх і вкорінюють суспільну недовіру до інститутів", - сказано в повідомленні. 

Відзначається, що ЗМІ відіграють вирішальну роль у будь-якій демократії, і її здатність функціонувати не повинна надмірно обмежуватися, а журналісти не повинні піддаватися покаранню за здійснення законної діяльності.

Відповідно до міжнародних стандартів прав людини ненасильницька критика держави або її політики не може слугувати підставою для обмеження свободи вираження думки.

Крім цього наголошується, що процедура, яка використовується для обмеження вираження, накази про блокування повинні відповідати всім процедурним гарантіям, викладеним у міжнародному праві.

 

"Із занепокоєнням наголошується, що рішення про обмеження права інформації не приймалося незалежним і неупередженим органом. Місія стурбована тим, що рішення, схоже, не дає чітких вказівок на загрози в програмах трьох телеканалів. Хотілося б нагадати що використання міркувань національної безпеки і боротьби з тероризмом як виправдання обмеження права на свободу вираження думки без дотримання суворого порогу, встановленого статтею 19 (3) МПГПП, несумісне із зобов'язаннями України", - сказано в документі. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...