Головна » Життя

Закон вступив в силу: відтепер контрафактні товари можуть знищити на митниці (Документ)

Сьогодні, 14 листопада, набули чинності зміни до Митного кодексу України, які дозволять очистити внутрішній ринок від контрафактної продукції.

Так, Законом України “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України” серед іншого прописано можливість призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів.

При цьому, організація та оплата процедури знищення, у тому числі вартість зберігання, перевезення, знищення, оформлення документів та інші витрати, пов’язані зі знищенням, здійснюються за рахунок правовласника та під його відповідальність.

Визначено документом і термінологію категорій товарів, до яких можуть застосовуватися такі заходи. Це, зокрема, контрафактні товари, піратські товари, товари, що підозрюються у порушенні права інтелектуальної власності.

Відтепер, контрафактними вважаються наступні товари:

– товари, що є предметами порушення прав інтелектуальної власності на торговельну марку в Україні, на яких без дозволу міститься позначення, тотожне із охоронюваною в Україні торговельною маркою стосовно одного й того самого виду товарів, або яке є схожим настільки, що його можна сплутати з такою торговельною маркою;

– товари, що є предметами порушення прав інтелектуальної власності на географічне зазначення в Україні й містять назву чи термін або описуються за допомогою назви чи терміна, які захищені таким географічним зазначенням;

– будь-яка упаковка, етикетка, наліпка, брошура, інструкція з експлуатації, гарантія чи інший документ такого типу, навіть якщо вони представлені окремо, які є предметами порушення прав інтелектуальної власності на торговельну марку або географічне зазначення, які містять позначення, назву або термін, тотожні із охоронюваною в Україні торговельною маркою чи географічним зазначенням, або які є схожими настільки, що їх можна сплутати з такою торговельною маркою чи географічним зазначенням, та які можуть використовуватися стосовно одного й того самого виду товарів, щодо якого охороняється торговельна марка в Україні чи географічне зазначення.

Під визначення піратські товари підпадають:
– товари, що є предметами порушення авторського права та/або суміжних прав або права інтелектуальної власності на зареєстрований промисловий зразок в Україні та які являють собою або містять копії, зроблені без згоди правовласника авторського права і суміжних прав або права інтелектуальної власності на промисловий зразок чи особи, уповноваженої таким правовласником у країні виробництва.

Водночас, згідно з Законом, тепер запідозрити у порушенні права інтелектуальної власності можуть:

– товари з ознаками порушення авторського права і суміжних прав, прав інтелектуальної власності на винаходи, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення, сорти рослин, компонування напівпровідникових виробів, прав, що надаються за сертифікатами додаткової охорони на лікарські засоби та засоби захисту рослин;

– пристрої, продукти або компоненти, призначені, виготовлені або адаптовані головним чином для забезпечення або полегшення обходу технології, пристрою або компонента, що у звичайному режимі функціонування попереджують або обмежують дії, не дозволені правовласником авторського права і суміжних прав;

– будь-яка форма або матриця, яка спеціально призначена або адаптована для виробництва товарів, що є предметом порушення прав інтелектуальної власності.

Також, тепер у разі виявлення вищенаведених категорій товарів або виникненні підозри, митниця може і призупинити митне оформлення та знищувати невеликі партії товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Слід зауважити, що під невеликою партією товарів розуміються товари, що перемiщуються в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, в одному вантажі, у кількості не більше трьох одиниць за кожною товарною підкатегорією згідно з УКТ ЗЕД або загальною вагою брутто не більше 2 кілограмів.

Не застосовуватимуться заходи сприяння захисту прав інтелектуальної власності до оригінальних товарів, особистих речей, товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі для власного використання і не призначені для виробничої чи іншої підприємницької діяльності. Втім, сумарна фактурна вартість та/або вага цих товарів не має перевищувати обмежень, встановлених частиною першою статті 374 Митного кодексу.

У разі наявності підстав та дотримання умов, визначених Законом, рішення про призупинення митного оформлення та намір застосувати процедуру знищення невеликих партій товарів приймає керівник органу доходів і зборів або уповноважена ним особа. Прописано документом і відповідні процедури.

До уваги читачів сайту “ПЕРШИЙ.com.ua” публікуємо текст ЗУ Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України.


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...