Закон ухвалено: українці платитимуть за газ по-новому

26.11.2021 13:18 2315 0
Закон ухвалено: українці платитимуть за газ по-новому

Парламент ухвалив закон, згідно якого споживачі платитимуть за газ не за наданий його обсяг, а за одержані одиниці енергії. Тобто, із кубічних метрів відбудеться перехід на кВт*год.

 

 Але тут відразу з’являється проблема: потрібен новий лічильник, ціна на який варіюється від 20 до 25 тисяч гривень. Є ще інший вихід – це використати систему перерахунку кубометрів у кіловат-години.

Попередньо відомо, що новація повинна запрацювати вже після поточного опалювального сезону, тобто із травня 2022 року. У першу чергу вона торкнеться промислових споживачів.

У ЗМІ лунає інформація, що такі зміни для населення можуть бути проблематичними, адже станом на цей момент в Україні знайти такі лічильники практично неможливо, а ті що й є, коштують величезну суму грошей.

За словами керівника програм аналітичного центру DiXi Group Романа Ніцовича, для споживача така система дасть низку переваг. Насамперед споживачі зможуть порівнювати обсяги енергії, які вони одержують від газу, наприклад, з електроенергією.

Додамо, що повного розуміння ситуації, як саме відбуватиметься перехід та перерахунок, поки немає. Парламентарі повинні, в першу чергу, прописати повністю законодавчу базу.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...