Закон «Про працю»: як зараз звільнятимуть українців?

14.01.2020 11:43 60 0
Закон «Про працю»: як зараз звільнятимуть українців?
Умови звільнення будуть залежати від кількості років, які людина відпрацювала на підприємстві: чим довше - тим раніше його повинні попередити, але не менше, ніж за 15 днів, розповіла в інтерв'ю Укрінформу заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Юлія Свириденко.
"Роботодавець зобов'язаний попередити за 90 днів працівника, який в компанії більше 10 років, і всі три місяці платити зарплату. Але якщо людина хоче піти раніше, то йому повинні компенсувати ці дні в подвійному розмірі", - пояснила вона.
Тобто, замість 60 днів відпрацювання можна отримати компенсацію в розмірі зарплати за 120 днів і звільнитися відразу.
"Роботодавці цілком готові відпускати людини, який знає про своє звільнення і демотивований. Такий працівник не зацікавлений у продуктивній праці протягом цих останніх тижнів або місяців і навіть може почати шкодити", - вважає заступник керівника Мінекономіки. Виплата компенсації в разі припинення договору з ініціативи роботодавця може досягати максимум шести середньомісячних зарплат.
Новий закон закріпить 8 груп підстав для припинення трудового договору замість колишніх 12. Як і раніше не звільнятимуть буде дозволено жінок у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, але при цьому зникло зобов'язання їх працевлаштування в разі ліквідації підприємства або скорочення вакансії. Також в новому документі не йдеться про заборону звільнення одиноких мам, які мають дітей до 14 років, який діє сьогодні. Крім цього, за новими правилами, при звільненні компенсації підлягають тільки ті дні відпустки, які працівник отримав і не використовував в рік звільнення і в попередній робочий рік (раніше компенсація не обмежувалася періодом, за який не використовувалася).

Джерело

Нагадуємо, У Мукачеві рейсовий автобус зніс електроопору Читайте також: Пропонували роботу, а зробили повіями: в Іспанії на заробітках жорстоко знущались з українок
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...