Заказник на Вільшанському водосховищі: природоохоронники спільно з Chysto.de звернулися до Закарпатської ОВА

07.11.2022 14:42 1580 0
Заказник на Вільшанському водосховищі: природоохоронники спільно з Chysto.de звернулися до Закарпатської ОВА

Українська природоохоронна група спільно з Chysto.de  подали клопотання до Закарпатської ОВА про створення ландшафтного заказника місцевого значення «Берег Закарпатського Моря». Під охорону планують взяти не лише сам берег Вільшанського водосховища, а й галявини з цінною рослинністю, які примикають до території Нацпарку «Синевир», але раніше не входили до його складу

Історична звичка жителів гірських сіл скидати сміття у воду зі словами "вода забере" за кілька десятиліть перетворила береги водосховища на повноцінне сміттєзвалище. Однак, кому як не нашому поколінню переписувати цю історію. Тож завдяки спільним зусиллям організаторів екопікніків, місцевої влади, жителів громад та наполегливості прибиральчан це місце майже вдалося врятувати.   З перших днів візиту на берег, мета людей, які долучалися до таких еко заходів була і лишається не просто прибрати, а зберегти природню красу цього дивовижного куточку Карпат. 

Зберегти букові ліси та унікальні ландшафти, захистити рідкісні види рослин, залишити в їх домівках тварин та комах, не порушити особливу атмосферу та тишу даної дивовижної місцини. А одже зберегти цю територію в кращому стані, ніж у день першого знайомства. Представити країні та світу успішний кейс позитивного майбутнього навіть попри військовий стан та всі негаразди. Подати вірний приклад для підростаючих поколінь українців.

За два роки берег водосховища став своєрідним символом єдності всіх небайдужих краян та центром зародження екосвідомого українського суспільства. Місцем, де люди бачили зміни та ставали частиною цих історичних змін; вчилися на еколекторіях свідомому ставленню до ресурсів і сортуванню відходів не тільки на природі, але й в себе вдома.   

Створення ландшафтного заказника місцевого значення дозволить зберегти унікальну екосистему цієї місцини, що зусібіч дбайливо оточена територією НПП «Синевир» і дасть можливість створити безшовну природоохоронну зону та умови для свідомого екотуризму. Гості заказника зможуть познайомитися з дивовижною красою цього місця, його історією і рослинним та тваринним світом, поважаючи та не порушуючи їх спокій.

В екородині @chysto.de та серед науковців @_uncg_ побутує віра в те, що ідея пов’язати між собою "Берег Закарпатського моря", музей гідроенергетики в с. Нижній Бистрий, озеро Синевир, де народжується річка Теребля, музей лісосплаву з унікальною історією про бокорашів та майбутній екологічний музей, який розповідатиме історію порятунку даної території, манитиме нових відвідувачів до Закарпатського кРаю і поверне в ці краї тих, хто вже бачив озеро Синевир.

 На наше тверде переконання, рішення про створення заказника позитивно вплине на громади, що межують з територією Закарпатського моря та сприятимуть розвитку у сферах сталого туризму та гостинності.   Вчитися на помилках, плекати те, що маємо і додавати нові потужні сенси - це те що зробить наш край туристичною перлиною, а Україну ще міцнішою і дивовижнішою.   

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!