Закарпаття – у трійці лідерів з розкриття злочинів: прикордонники та правоохоронці представили результати операції «Карпати-2021»

10.08.2021 14:30 340 0
Закарпаття – у трійці лідерів з розкриття злочинів: прикордонники та правоохоронці представили результати операції «Карпати-2021»

У Закарпатській ОДА за участю керівництва облдержадміністрації, Держприкордонслужби, Національної поліції та Нацгвардії відбувся брифінг, на якому доповіли про результати операції «Карпати-2021». Операція розпочалася 5 липня і триває на українсько-словацькому, українсько-угорському та українсько-румунському кордонах.

Вона об’єднала сили правоохоронних органів Закарпатської області та інших взаємодіючих структур – представників митниці та міграційної служби, Національної поліції, Патрульної поліції. Основу склала Державна прикордонна служба, а саме два загони – Чопський і Мукачівський, на базі яких було забезпечено проведення операції. Окрім Закарпатської області, операція «Карпати-2021» проводиться на території Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк назвав операцію успішною: «Скоріш за все, більшість наших громадян бачили за останній місяць високу активність правоохоронних органів, а також взаємодіючих структур». За його словами, Закарпаття вийшло у трійку лідерів України за розкриттям злочинів. Заступник голови ОДА також додав, що на Закарпатті працюють над тим, аби не допустити існування «приватних кордонів», які були проблемою 5-7 років тому. За розпорядженням РНБО всі прикордонні області займаються визначенням меж, щоб смуга державного кордону була задіяна в обороні, і ні в чому іншому.

Операція «Карпати-2021» спрямована на захист державного кодону. Наразі вона у активній фазі, однак вже можна говорити про проміжні результати.

Полковник Олексій Гавель, перший заступник начальника Західного регіонального управління і начальник штабу, зазначив, що в ході операції було виставлено 577 спільних прикордонних нарядів, за результатами яких виявили:

  • Незаконний перетин державного кодону – в 41 випадку затримано 137 осіб, з них 106 нелегальних мігрантів.
  • Незаконне переміщення тютюнових виробів – 38 випадків, у яких було затримано 456 ящиків сигарет. Однак це – в усіх трьох областях, на території яких проводиться операція. Насправді Буковина випередила Закарпаття у тютюновій контрабанді: у Закарпатській області затримали 56 ящиків, а в Чернівецькій – 317. 
  • Зброї – 9  одиниць, набоїв – майже 100 штук.
  • Наркотичних речовин – 12 грам.
  • Викрадених авто – 7 одиниць.
  • Чужих, недійсних документів – 54.
  • Товарів – на понад 3 млн грн.

З метою фіксації місць зльоту і посадки літальних апаратів, якими користуються контрабандисти, та протидії повітряній контрабанді з залученням авіації Державної прикордонної служби був проведений моніторинг, у ході якого зафіксовано 25 порушень повітряного простору. За цей період спільно з СБУ затримано 2 безпілотних літальних комплекси з цигарками. А у Чернівецькій області на кордоні з Румунією примусово перехопили літак Ан-2. 

Літаки-«кукурузники» - далеко не найдосконаліша техніка, яка є у порушників кордону. За словами полковника Гавеля, протиправні елементи використовують радіоглушилки, сучасні радіостанції, фотопастки та тепловізори, щоб фіксувати прикордонні наряди. Однак і прикордонники нарощують інженерну складову. У «гарячих точках» кордону, таких як Ділове і Богдан, використовуються фотопастки, облаштували додаткові пости спостереження. Триває процес закупки безпілотних комплексів.

Олексій Гавель зазначив, що у порівнянні з минулим роком кількість нелегальних мігрантів зросла у 2 рази, а спроб перевезти тютюнові вироби стало у 1,8 разів більше. Проте через пандемію і зменшення пасажиропотоку поменшало випадків виявлення чужих і недійсних документів, а порушень митних правил на ділянці Чопського прикордонного загону стало майже у 3,5 рази менше. 

Начальник відділу міграційної поліції управління Національної поліції України в Закарпатській області Михайло Густей повідомив, що до кримінальної відповідальності за період операції притягнуто близько 8 осіб. Деяких з них було затримано у порядку статті 208 КПК – затримання особи в момент скоєння злочину.

Читайте також:

Теги: Кордон
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...