Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Закарпатцям на замітку: штраф за тріщину на вітровому склі є незаконним

Якщо поліцейський при зупинці авто не виявив порушень, він починає придивлятись до вітрового скла, чи немає там тріщин, сколів чи подряпин.

При їх наявності накладає штраф на підставі ч.1 ст.121 КУпАП (Керування транспортним засобом, що МАЄ технічні несправності, З ЯКИМИ ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЙОГО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ – штраф 425 грн.)

Але це ще не все! Якщо такий водій не оскаржить цей штраф і протягом року скоїть будь-яке інше порушення за ч.1-3 ст. 121 КУпАП (різні несправності автомобіля, переобладнання з порушенням, відсутність техогляду тощо), то йому ГРОЗИТЬ ВЖЕ ПОЗБАВЛЕННЯ ПРАВА КЕРУВАННЯ на строк від 3-х до 6-ти місяців або АДМІНІСТРАТИВНИЙ АРЕШТ на строк від 5-ти до 10-ти діб.

Проте накладення штрафу за тріщину на вітровому склі є незаконним!

Перелік технічних несправностей, у разі настання яких забороняється експлуатація транспортних засобів, перелічено у Правилах дорожнього руху. Зокрема це несправність двигуна, гальмівної системи, рульового управління тощо. Проте у зазначеному переліку відсутня така підстава як «тріщина на вітровому склі».

Таким чином, НАЯВНІСТЬ ТРІЩИНИ НА ВІТРОВОМУ СКЛІ згідно з нормами ПДР НЕ ЗАБОРОНЯЄ ЙОГО ЕКСПЛУАТАЦІЮ, що в свою чергу, виходячи з визначень ч.1 ст.121 КУпАП, ВИКЛЮЧАЄ МОЖЛИВІСТЬ ПРИТЯГНЕННЯ до адміністративної відповідальності за цією нормою КУпАП.

Джерело: Дорожній Адвокат

Нагадуємо: Стали відомі деталі пошуку лижника Ігоря Грищенко (ФОТО)

Читайте також: Світлина ужгородського фотографа потрапила до National Geographіc

 

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...