Закарпаття в небезпеці: геофізики попереджають про землетрус у Карпатах -до 8-9 балів

13.10.2019 11:15 1426 3
Закарпаття в небезпеці: геофізики попереджають про землетрус у Карпатах -до 8-9 балів
Гірський масив на кордоні стику Українських та Румунських Карпат майже так само активний як і у Чилі. Про це неодноразово заявляли українські та румунські фахівці, пише t1.ua. За інформацією заступника директора Інституту геофізики НАН України Олександра Кендзера, Закарпаття найближчим часом може сколихнути глобальний землетрус, адже цей регіон входить до зони сейсмічної активності. За його словами Кендзера, як свідчать дослідження архівних даних потужні землетруси на Закарпатті відбуваються кожні 100-120 років, а останнє з них було зафіксовано в 1908 році.
«Безумовно, є причина для хвилювань, бо, якщо ми подивимося на карту сейсмічного реагування на території України, то там показано, що на Закарпатті можуть бути глобальні землетруси. Вони вже і були. Місцеві ефекти навіть досягали 8 балів», — поінформував геофізик.
Зазначається, що останній раз землетрус на прикордонних з Румунією районах України відбувся 28 жовтня торік, незначні коливання спостерігалися у сусідній країні. Щоправда все обійшлося без негативних наслідків. Що робити, коли землетрус застав зненацька Дерев’яні будинки вважаються найбезпечнішими під час землетрусів. Якщо такий будинок руйнується, він створює великі порожнини у яких можна врятуватися.  Цегляні будинки  небезпечні тим. щоруйнуються на оркемі цеглини, щоспричинює важкі поранення. Бетонні панельні будинки є найнебезпечішими під час землетрясіння. Якщо ви знаходитесь на 1-2-му поверхах багатоповерхівки, постарайтесь негайно вибігти і відійти  на безпечну відстань. Крім цього, саме сходи найшвидше обвалюються при перших же поштовхах. Фахівці радять перечекати поштовхи в тому приміщенні, де вони вас застали, перемістившись у безпечне місце. У кімнаті тримайтесь подалі від:  вікон (можна поранитись склом, що розбивається); зовнішніх стін будинку, які руйнуються першими; тяжких і громіздких предметів (холодильників, шаф тощо, які можуть зрушитись з місця або перекинутись). Що робити, коли землетрус припинився  Після закінчення поштовхів постарайтесь вийти з будинку (сильні землетруси переважно тривають від 10 до 20 секунд, іноді до хвилини). Оскільки можливі повторні поштовхи, тримайтесь несучих стін. Рухаючись в приміщенні і виходячи з нього, остерігайтесь падаючих обломків, обірваних електропроводів і металевих предметів, до яких ті торкаються. Для захисту від пилу, який утворюється при руйнуванні будинку використовуйте шматок одягу. У жодному випадку не вмикайте електричне освітлення (це може призвести до короткого замикання) та не запалюйте сірники і запальнички (газопровід вже може бути зруйнований). Користуйтесь лише кишеньковим ліхтариком; не витрачайте час на одягання, а захопивши лише найнеобхідніше дійте відповідно до попередніх параграфів. Якщо ви в ліжку, експерти радять скотитись на підлогу. Найбезпечніше місце буде навколо ліжка. Якщо землетрус застав у транспорті Попросіть водія плавно загальмувати подалі від високих будинків.  Залишайтесь в транспорті до завершення поштовхів. Якщо землетрус застав вас в лісі Щоб втриматись на ногах не спирайтесь до дерев і не хапайтесь за них, оскільки під час поштовхів вони можуть рухатись подібно сталевої пружини. Нагадуємо, ДТП у Тячеві: «Audi» на Армійській збив велосипедиста і зник (ФОТО) Читайте також: З понеділка закриють пункт пропуску в Словаччині, суміжний з КПП “Ужгород”
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 3

Володимир

18 жовт. 2019 р., 22:11
Знаєте. чому коли у зоні Вранча землетрус, то більше трясе Київ та Москву ніж Закарпаття? Тому. що великий гранітний щит там виходить на поверхню. а в Закарпатті він на великій глибині...При землетрусі слід боятись тим. чия забудова знаходиться по берегам річок на виступаючих з під землі елементах великого гранітного щита...

Лана

15 жовт. 2019 р., 00:28
Це ж стаття з минулого року.для чого сіяти паніку?роботи не маєте?

Виктор

13 жовт. 2019 р., 19:59
Статья была написана год назад, весь год мы жили на пороховой бочке и ничего не подозревали