Закарпатський школяр знає як переробляти листя в папір

21.05.2018 08:46 23 0
Закарпатський школяр знає як переробляти листя в папір
Учень 11 класу Сокирницької ЗОШ Валентин Фречка винайшов спосіб переробки опалого листя на папір. Виготовляється папір так: листя збирають, потім варять, виділяють целюлозу і формують паперовий аркуш. Він доволі міцний. На такому папері можна писати, малювати, друкувати. З нього можна виготовляти пакувальну продукцію чи еко-пакети.
"Останній період я розумів, що треба робити щось цікаве. І почав шукати ідеї. Перше, що прийшло у голову – виготовляти папір з соломи, але мені сказали, що це не цікаво і не інноваційно. Тому я випробував листя і отримав класні результати. Таке виробництво безвідходне, бо у ньому використовують целюлозу, лігнін, що міститься в клітинах рослинних відходів і застосовується для виготовлення паливних брикетів, й каніфоль у якості клею. Залишки спалюють і отримують золу як добриво."
З розробкою хлопцеві не допомагали. Усе робив сам. ніхто не допомагав, все робив сам. Наразі за цей проект Валентин здобув три золоті медалі на трьох олімпіадах і гран-прі на Міжнародній олімпіаді у Кенії. У майбутньому хлопець мріє полетіти вчитися у США, втім потім повернутися працювати в Україну. Його розробка взяла участь у конкурсі стартапів у Києві. Марія Кочмарь Нагадаємо, 216 років минуло від дня народження одного із найбільш загадкових закарпатців
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...