Закарпатські пластуни прийняли Вифлеємський вогонь миру: коли його чекати у різних куточках області (ФОТО)

13.12.2021 09:00 923 0
Закарпатські пластуни прийняли Вифлеємський вогонь миру: коли його чекати у різних куточках області (ФОТО)

12 грудня Віфлеємський вогонь миру передали словацькі скаути закарпатським пластунам 

 

Про це розповіла голова закарпатського Пласту Людмила Лівак. 

Цьогоріч передача вогню відбулася на українсько-словацькому кордоні, на КПП "Малий Березний – Убля". Щороку пластуни передають вогонь миру громадам міст та церквам.

Закарпатські пластуни приїхали на КПП "Малий Березний – Убля" о 15-й годині. Вогонь миру, який передали словацькі колеги 12 грудня, вже з понеділка передаватимуть громадам Закарпаття.

Ще сьогодні передасться  Вифлеємський вогонь ордену святого Василіана в Березному, і вже на наступний тиждень вогник роз’їдеться по осередках Пласту усієї області. У неділю, 19 грудня, на свято Миколая будемо мати передачу громаді міста

За словами голови закарпатського Пласту Людмили Лівак, ідея передачі Вифлеємського вогню існує ще із сімдесятих років.

"Вона виникла в австрійських скаутів: поширювати цей вогонь у перед час Різдва. Ця ідея якби увесь час жила. Фактично закарпатський Пласт, коли виник і набув такого розвитку, то відповідно теж перейняли цю естафету і почали привозити вогонь в Україну", — розповіла вона.

До словацьких пластунів вогонь миру прибув 11 грудня. Його доставили із Австрії, каже скаут зі Словаччини Генріх Сорґер. Вже наступного дня його передали іншим країнам Європи, зокрема й Україні.

 

 

 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...