Закарпатцям на озброєння: як розпізнати інсульт

07.09.2019 21:58 271 0
Закарпатцям на озброєння: як розпізнати інсульт
Інсульт - судинна катастрофа, яка відбувається раптово внаслідок порушення мозкового кровообігу. У разі виникнення інсульту особливо важлива швидка реакція оточуючих, оскільки кожна втрачена хвилина визначає подальше життя пацієнта. Нейрохірурги повідомляють, якщо протягом 3 годин встигнути надати допомогу, то наслідків можна уникнути. Важливий момент полягає в тому, що потрібно визначити інсульт і почати діяти протягом цього короткого часу, а це, природно, не так-то й легко. Є 4 способи розпізнати цю недугу: 1. Скажіть, щоб людина посміхнувся якомога ширше (у хворого це вийде з працею). 2. Попросіть вимовити елементарне пропозицію (наприклад: зараз йде дощ). 3. Запропонуйте підняти руки (не зможе, або тільки частково). 4. Попросіть людини висунути язик (якщо він викривлений або повернуть - варто відвезти в лікарню). Також показаннями для звернення до лікаря є: оніміння кінцівок, мігрень і запаморочення, різке погіршення чіткості зору. Якщо труднощі виникнуть хоч з одним з цих пунктів - викликайте лікаря і опишіть симптоматику по телефону. Знаючи лише ці найпростіші симптоми, ви завжди зможете допомогти або, навіть, врятувати життя оточуючих вас людей. Ще кілька симптомів: раптова слабкість, потемніння в очах або зниження гостроти зору на одне око, нездатність розуміти чуже мовлення, раптова сильний головний біль, яка може супроводжуватися нудотою і блювотою, порушення орієнтації в просторі, втрата стійкості і свідомості! Поки Ви очікуєте приїзду швидкої, є кілька простих правил, які суттєво можуть допомогти хворому з інсультом:
  1. Обов'язково необхідно переконатися, що хворий може дихати. Якщо ж Ви виявили порушення дихання - необхідно звільнити дихальні шляхи, уклавши хворого на бік і очистивши порожнини рота.
  2. Важливо, якщо є така можливість, виміряти рівень артеріального тиску і глюкози. Зафіксовані показники необхідно записати і повідомити по приїзду лікарів.
  3. Якщо хворий знепритомнів і опинився на підлозі, Ви можете його перемістити в більш зручне положення. Поширена думка, що хворого з інсультом не можна пересувати - це міф!
  4. Особливо важливо зрозуміти, коли стався інсульт. Особливо, якщо пацієнта помітили вже з ознаками інсульту. Спробуйте зрозуміти, коли останній раз хворого бачили без проявів інсульту.
  5. Не варто відразу ж починати знижувати артеріальний тиск у хворого. Підвищений тиск в перші години інсульту - це необхідна норма, зумовлена адаптацією головного мозку.
Ні в якому разі не варто поїти або годувати хворого. Це може тільки погіршити його стан. Кардіологи запевняють, що кожен, хто прочитав цей текст, може бути впевнений, принаймні, одне життя він врятував! Нагадуємо, Заробляти треба десь там, а от жити – тільки на Закарпатті Читайте також:Сльози радості: так зустрічали українських моряків (ФОТО)
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!