Головна » Життя

З 2020 року тарифи на електроенергію знову зростуть?

З 2020 року Укренерго підвищить тарифи на передачу електроенергії на 36%

Національна комісія з регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) планує з 1 січня 2020 року підвищити тарифи НЕК “Укренерго” на передачу електричної енергії і диспетчеризацію. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Вартість передачі електроенергії збільшать на 36% (до 158,28 грн / МВт-год), а тариф на послуги з диспетчеризації (оперативно-технічного управління) на 24% – до 9,94 грн / МВт-год. Відповідні проекти постанов внесені до порядку денного засідання комісії на 19 листопада.

Підвищення тарифу на передачу електроенергії обґрунтовується зростанням витрат на покупку компанією електроенергії для компенсації технологічних втрат (на 21,2%), а також витрат на оплату праці та соцмеропріятія.

Крім того, одним з головних чинників зростання тарифу на передачу електроенергії названо прогнозоване збільшення операційних витрат (на 67%). Зокрема, мова йде про зростання витрат на паспортизацію об’єктів, держреєстрацію майнових прав на нерухомість, виготовлення техпаспортів.

У поданому проекті пропонується врахувати зростання матеріальних витрат (на 10%), амортизації (на 14%) і витрат з прибутку (1,2%)

В проекті враховано прогнозований на наступний рік зростання обсягу споживання електрики на 16,6%, що виступає компенсуючим фактором при визначенні розміру тарифу. Додатковим компенсатором також є зменшення на 8,9% витрат за статтею “виконання спеціальних зобов’язань для забезпечення суспільних інтересів” і зменшення на 5% фінвитрат.

У свою чергу, зростання на 24% тарифу на послуги з диспетчеризації розрахований виходячи зі збільшення витрат на оплату праці та відрахувань на соцмеропріятія, на послуги адміністратора розрахунків і адміністратора комерційного обліку, амортизацію, придбання допоміжних послуг з регулювання частоти та потужності, операційних витрат

 

Нагадуємо, Закарпатець закликав людей винищити українців на Закарпатті

Читайте також: Закарпатців попередили про “електричних” шахраїв

ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram


Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...