З 1946 року геологи звітували про родовище нафти під Драгобратом - архів ЦРУ

01.03.2020 10:42 526 0
З 1946 року геологи звітували про родовище нафти під Драгобратом - архів ЦРУ
Про результати пошукових робіт звітували у Міністерство геології СРСР, яке було створене у 1946 році та здійснювало керівництво вивченням надр, йдеться у розсекречених документах Центрального розвідувального управління США від 19 серпня 1953 року.
Вчені працювали у різний період по всіх районах Закарпаття і знайшли чимало запасів корисних копалин. Серед них: буре вугілля, золото, кам'яна сіль та навіть нафта. - Родовище нафти було знайдене неподалік західних схилів Hat Mountains (власна назва гори у документі ЦРУ - ред.), на схід від Драгобрату. Запаси нафти достатньо багаті. Видобуток нафти до червня 1952 року так і не стартував, - інформують аналітики американської розвідки. У багатьох місцях було знайдено значні запаси бурого вугілля, особливо на Іршавщині. Шахти там запрацювали з 1947 року. Золото, за інформацією ЦРУ, було знайдене неподалік села Порошково на Перечинщині. Золотий пісок та дрібні золоті камінці були знайдені там у глині на березі річки. Інформатор американської розвідки звітує також про те, що експедиція знайшла на Закарпатті уранову руду, але не уточнює де саме. Частина Закарпатської області, як вже відомо зараз, відноситься до Карпатської нафтогазоносної провінції, тому інформація про запаси нафти під Драгобратом може бути правдивою.
Джерело
Нагадуємо, У Вінниці викрили ромку-аферистку з Ужгорода (ВІДЕО) Читайте також: Реформа в дії: закарпатських прокурорів анонімно переатестують
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...