Який вид транспорту вигідніший для вантажоперевезень?

10.08.2021 17:20 370 0
Який вид транспорту вигідніший для вантажоперевезень?

Усе залежить від ситуації. Вибираючи спосіб доставки вантажів, власники керуються масою критеріїв – швидкість, надійність, вартість перевезення, об’єм вантажу та особливості його зберігання. Різні види транспорту мають неоднакові можливості.

  • Автомобільні перевезення. Автотранспорт є одним з найпопулярніших способів доставки вантажів завдяки його доступності, високій швидкості і маневреності. Перевезення може відбуватися без проміжних відвантажень – безпосередньо зі складу виробника на склад отримувача. Таким чином можна доставляти вантаж будь-якого об’єму, починаючи від найменшого, і у будь-який населений пункт, де є хоч якась дорога. Для перевезень на невеликі відстані, наприклад, у межах однієї області https://www.skb.lviv.ua/services/vantazhni-perevezennya/ автомобільний транспорт вважається найбільш вигідним. Вантажівки все частіше їздять і на далекі відстані – вони здатні доставити вантаж швидше, ніж залізниця, і дешевше, ніж літак.
  • Залізничні перевезення. Перевагою залізниці є відносно невисока собівартість доставки. Розгалужена мережа залізних доріг дозволяє привезти вантаж у всі більш-менш значимі населені пункти. Залізничні перевезення регулярні і не залежать від сезону, часу доби та погодних умов, хоча й повільніші, ніж автомобільні. Состави пристосовані для перевезення різних видів вантажів і, що важливо, здатні витримати найбільш об’ємні і великогабаритні. Часто залізницею відправляють свою продукцію великі гірничо-металургійні підприємства. Залізничне сполучення України з Європою ускладнене (різниця вітчизняних і «євроколій»), що сповільнює перевезення за кордон.
  • Авіатранспорт. Найшвидший спосіб доставки на далекі відстані. Водночас авіаційний транспорт найдорожчий з усіх, але це буває виправданим у випадку міжконтинентальних перевезень і потреби без втрат довезти вантажі, які швидко псуються. Літак відмінно забезпечує збереження вантажів, однак існують обмеження за їх габаритами.
  • Водний транспорт. Мова йде здебільшого про морські перевезення, і їх задіюють майже винятково для міжконтинентальної доставки. Вони повільні, але витрата часу означає економію грошей. Крім того, морем можна перевозити практично будь-які вантажі у яких завгодно обсягах. Проте даний вид перевезень обмежений наявністю у країн та регіонів виходів до моря.
  • Мультимодальні перевезення. Передбачають використання у ланцюжку перевезень кількох видів транспорту. Часто це необхідність: отримувачу доставили матеріали залізницею на вокзал, і він відправляє вантажівку, щоб привезти їх до місця призначення – скажімо, на своє підприємство. Або вантаж приплив морем у Одесу, а його чекають у Львові. Також комбінування різних видів транспорту допомагає оптимізувати витрати.

Читайте також:

Теги: Транспорт
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...