Яким має бути зимовий спецодяг?

03.01.2022 18:13 242 0
Яким має бути зимовий спецодяг?

Взимку представникам багатьох професій потрібен особливий теплий спецодяг, який захищає від холоду і травм. У першу чергу це відноситься до людей, яким тривалий час доводиться працювати на вулиці. 

У холодних регіонах знадобиться спецодяг з високими показниками термозахисту, тоді як у більш теплих майже цілий рік використовують демісезонні моделі. Утеплений зимовий спецодяг потрібен не тільки тим, хто взимку працює на вулиці, але й любителям активних хобі – полювання, риболовлі, альпінізму.

Так, рибалкам і мисливцям знадобиться водонепроникна форма. На річці чи озері взимку можна легко замерзнути, а якісний спецодяг захистить не тільки від морозу, але й від переохолодження у крижаній воді.

Вибирати зимовий одяг слід під конкретний діапазон температур. Якщо в морозильній камері -5°С, не потрібно обтяжувати працівників одягом, розрахованим на -20°С. Якщо люди працюють на вулиці, варто подбати про наявність кількох комплектів – на будь-яку погоду.

Однією з основних суперечностей, які доводиться вирішувати виробникам при розробці зимового спецодягу – це створити його легким, щоб він не обмежував рухів, але водночас надійно захищав тіло від морозу.

Сучасний одяг для роботи взимку має невелику вагу. Він полегшав завдяки використанню інноваційних матеріалів, а збереження тепла покращилося. 

Серед утеплювачів, які використовують при пошитті зимового спецодягу, варто виділити такі:

 • Ватин. Кількадесят років тому цей матеріал був найпопулярнішим для зимового екіпірування. Він довговічний і добре зберігає тепло, але досить багато важить. Тому якщо його й використовують сьогодні, то в комбінації з легшими утеплювачами.
 • Синтепон. Матеріал з поліефірних волокон, який добре зберігає форму і має низьку вагу. Останнім часом набув поширення термосинтепон – утеплювач нового покоління, в якому волокна з’єднані під впливом високих температур.
 • Холлофайбер. Ще один сучасний утеплювач, який добре зберігає тепло та не створює парникового ефекту.
 • Тінсулейт. Довговічний, відрізняється легкістю і практичністю. Маючи здатність зберігати тепло, зимовий одяг з тінсулейтом не об’ємний, а тому не сковує рухів під час роботи.

До комплектів зимового спецодягу входять:

 • Штани або напівкомбінезон
 • Куртка
 • Жилет
 • Шарф
 • Шапка
 • Захисні рукавиці
 • Утеплені чоботи або черевики
 • Термобілизна

Спецодяг може виконувати також сигнальну функцію, якщо на нього нанесені світловідбивні елементи. Взимку це особливо актуально, адже темна пора доби настає дуже швидко і застає на роботі навіть тих, хто не трудиться у нічну зміну. Та для деяких видів діяльності, навпаки, потрібен камуфляж.

Вид, крій та фасон одежі залежить від призначення спецкомплекту для певного виду діяльності. Зимовий спецодяг, як і будь-який інший, має відповідати галузевим технічним вимогам та стандартам безпеки. Для кожного виду робіт ці стандарти індивідуальні, оскільки одяг контактує з різними агресивними середовищами і захищає власника від різних видів небезпек. Тому зимовий спецодяг будівельника відрізнятиметься від костюма рятувальника, а той, у свою чергу – від екіпірування охоронця.

Чоловічий та жіночий спецодяг різних типів і фасонів можна придбати на сайті https://bravo-sp.com.ua/.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...