Яким має бути перше взуття дитини?

11.11.2021 17:50 303 0
Яким має бути перше взуття дитини?

Перше взуття малюку варто вибирати, коли він навчиться ходити. Немовлят, які ще не починають ходити, взувати не рекомендують, оскільки взуття заважатиме їм повзати. Але щоб не заважати і ходьбі, воно має бути зручним.

Підходящий момент для покупки перших черевичків – не тоді, коли дитина тільки починає вставати на ніжки, а коли вже вміє впевнено ходити, тримаючись за опору.

Якщо немає деформацій ступні, можна купувати будь-які моделі дитячого взуття з якісних натуральних матеріалів. Ортопедичне взуття необхідне лише у тому випадку, якщо присутні деформації. Здоровим стопам потрібна підтримка у поєднанні зі зручністю і свободою руху, які мають забезпечити такі характеристики взуття:

  • Супінатор
  • Жорсткий невисокий задник
  • Гнучка підошва
  • Закритий носок
  • Легка вага
  • Неслизька підошва
  • Застібки, які легко застібати і розстібати. Втім, взуття на липучках дитина може почати скидати з себе сама, навіть сидячи у візочку.

Однієї пари черевиків надовго не вистачить – діти швидко з них виростають. Оскільки дитина ще не вміє сказати, що взуття тисне, вона просто починає капризувати і не хоче виходити на прогулянку. Вимірювання ноги малюка допоможе пересвідчитися, що взуття правильного розміру, і визначити момент, коли малеча виростає з черевиків. У 1-3 роки відповідність розмірів потрібно контролювати щонайменше кожні 3 місяці. Деякі діти ростуть настільки швидко, що носять один розмір впродовж іще коротшого терміну.

Поширена помилка молодих батьків – купувати взуття без дитини. Туфельки, вибрані «на око», дуже часто не підходять, і доводиться шукати заміну. Лише примірявши взуття на дитину, вдасться пересвідчитися, що воно підходить і за об’ємом, і за довжиною.

Як визначити розмір ноги дитини?

Довжину ноги маляти легко виміряти звичайною сантиметровою стрічкою від виступаючого краю п’яти до кінчика найдовшого пальця, причому обов’язково прямо, а не по діагоналі.

Можна також поставити дитину на листок паперу і обвести ступні олівцем або відмітити ним краї ніг. Якщо дитина погано стоїть, рекомендують намочити ніжки водою або фарбами і зробити відбиток. Хоча, коли дитя ледь тримається на ногах, про черевички думати трохи зарано. Позначити довжину ступні можна й звичайною ниткою, а потім виміряти її лінійкою.

До довжини ноги рекомендують додати іще 5-10 мм – це не «на виріст», а для зручності.

В Україні користуються метричною системою розмірів взуття, за якої розміром вважається довжина стопи, виміряна у міліметрах, а крок між розмірами становить 4 мм. Щоб спростити підрахунки, для визначення розміру ліпше скористатися таблицею.

З цим знанням вже можна йти у магазин обирати взуття. З собою радять взяти трафарет дитячої ніжки, щоб «міряти» черевички спершу на нього, а вже потім ті, котрі підійшли, одягати на маля. Це позбавить карапузів від зайвих перевдягань – переважно вони перевдягатися не люблять.

До речі, відомий педіатр Євген Комаровський наполягає, щоб батьки дозволяли маляті ходити вдома босоніж, а взуття одягати лише на прогулянках. Це сприятиме правильному формуванню склепіння ступні, адже природою передбачено, що діти повинні вчитися ходити босі.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...