Як вибрати риболовне вудилище: основні параметри

22.09.2021 21:12 397 0
Як вибрати риболовне вудилище: основні параметри

Вудилища бувають різних видів: поплавкові, спінінгові, фідерні, нахлистові, і у кожного виду є своє призначення і нюанси.

Їх важливо знати, щоб купити риболовне вудилище, яке найкраще підійде для того різновиду рибної ловлі, яким ви плануєте займатися. 

За своєю конструкцією вудилища поділяють на: 

  • Цільні. Такі вудилища являють собою монолітний бланк. Їх застосування обмежене через неуніверсальність. В основному їх використовують, щоб ловити з човна і біля берега, на неглибоких ділянках. До того ж їх досить незручно транспортувати. 
  • Телескопічні. Вудилища-телескопи напрочуд популярні серед рибалок. У них є руків’я і кілька висувних колін. Завдяки цьому в зібраному стані вудилище доволі компактне і транспортабельне, а в розібраному вигляді залежно від моделі може досягати від 2 до 11 м. Правда, зважаючи на таку конструкцію, телескопічні вудилища вимагають певної дбайливості в експлуатації. 
  • Штекерні. Складаються з декількох бланків, які поєднуються завдяки щільному входженню один в одного. У цьому випадку якісні параметри вудилищ, якщо це не китайський ширвжиток, дуже високі, і відповідно коштують вони недешево. Їх часто застосовують при спінінговій, нахлистовій і спортивній риболовлі. 
  • Змішаного з’єднання. Комбіноване вудилище має і штекерне, і телескопічне з’єднання. Зазвичай основна довжина даних вудок складається з кількох бланків, які з’єднаються штекерним способом, а верхівка – телескоп. Комбінований тип з’єднання, як правило, мають вулиці з робочою довжиною 11-12 м. і більше. Вони підходять досвідченим рибалкам.

Що більше колін у конструкції вудки, то вищі вимоги до якості матеріалів і з’єднань. 

За призначення вудки теж поділяються на кілька різних категорій.

Поплавкові

Для прибережного лову найкраще підійде махове вудилище. Таку вудку закидають з сильним розмахом через голову, оскільки снасті зазвичай мають більшу довжину, ніж саме вудилище. В умовах сильної течії або точкового лову, коли вудка постійно плутається в рослинності або через сильну течію поплавок несе до берега, найоптимальнішим рішенням буде скористатися штекерним вудилищем. Для поплавкового лову на великій відстані існує спеціальний пристрій, який називається «матчеве вудилище». Комплектуючі для такої вудки не підходять під інші моделі і не відрізняються дешевизною.

Універсальні 

Чи не найпопулярнішим їх типом є так звана болонська вудка. Не всі рибалки знають, що вудка, на яку вони зазвичай ловлять рибу, називається саме так. Це вудилище найчастіше має таку ж кількість пропускних кілець, як і колін – 5. Для болонських вудок підходять як інерційні котушки, так і безінерційні. Цією вудкою можна вдало і з задоволенням ловити рибу як біля берега, так і на далеких дистанціях.

Спінінгові 

Вважаються спортивним різновидом вудок. На них, як правило, ловлять хижу рибу. Спінінгом дуже зручно рибалити з човна. Зазвичай спінінг складається з двох частин, які вставляються одна в іншу. Для ловлі на спінінг переважно використовують не лише волосінь і приманку, а й поводок. Це тонкий металевий трос, який потрібен, щоб хижа риба гострими зубами не перекусила волосінь.

Фідерні 

Фідер – донна снасть. Принцип полягає в тому, що їжа для риби розміщується біля самого дна. Для фідерного вудилища використовують спеціальні годівниці або пружини, в які поміщається прикорм. Цей спосіб дозволяє підгодовувати рибу точково у певному місці. 

Нахлистові 

Призначені для відлову риби, яка любить харчуватися дрібними комахами, що впали у воду. Успіх риболовлі залежить від того, як далеко вдасться закинути приманку та наскільки природно вона впаде на поверхню водойми. Нахлистове вудилище нагадує спінінг, може бути штекерним і, рідше, телескопічним.

Читайте також:

Теги: Рибалка
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...