Як вибрати корм для рибок

11.07.2022 14:08 1237 0
Як вибрати корм для рибок

Готовий корм – основа здорового раціону рибок. Виробники кормів враховують потреби різних видів мешканців акваріума та випускають суміші різного складу та форми.

Асортимент інтернет-магазинів включає корми для великих, середніх та дрібних риб, для придонних і тих, що проводять час біля поверхні води. Готовий корм для рыбок - збалансований, він забезпечує водоплавних улюбленців білками та амінокислотами і не забруднює акваріум.

Види кормів для рибок

Потреби різних видів мешканців акваріума значно різняться між собою. Наприклад, основа раціону гурамі – рослинна їжа, а хижакам скаляріям потрібен живий корм. Тому, вибираючи їжу для рибок, потрібно відштовхуватися від видів водоплавних тварин і особливостей їх природного раціону. В асортименті інтернет-магазинів можна знайти суміші корисних компонентів у будь-якому вигляді:

  • в сухому - рибне борошно, панцирі ракоподібних, висушені водорості змішуються і пресуються, їм надається форма пластівців, чипсів або гранул;
  • у живому – личинки, черв'ячки, дрібні ракоподібні продаються в живому вигляді та задовольняють потреби рибок у натуральній їжі;
  • у замороженому – личинки та ракоподібні у замороженому та розфасованому вигляді.

Сухі корми зручні тим, що їх легко зберігати – важливо лише стежити, щоб у ємність не потрапила волога. Живий корм забезпечує мешканців акваріуму протеїнами, жирами та амінокислотами, але несе ризик зараження інфекціями. Заморожені корми гарантують відсутність інфекцій, але мають короткий термін зберігання. Оптимальний раціон – різноманітний. Він складається з урахуванням типів рибок та його потреб, переваг різних форм сумішей.

Гранули, чипси чи «пилюка»?

Корму для конкретного виду мешканців акваріума надається певна форма з урахуванням способу життя риб. Наприклад, сомик більшу частину часу проводить на дні, а гуппі полюбляє плавати біля поверхні води. Залежно від звичок риб випускаються корми у вигляді:

  • гранул і таблеток – підходять «глибоководним» мешканцям акваріума, зокрема сомикам, равликам;
  • пластівців – для гуппі, півників, неонів, що мешкають біля поверхні води;
  • чипсів - призначені для цихлід;
  • вафель - довго зберігають форму, поступово вбираючи воду, підходять для придонних риб.

Пігулки та гранули швидко опускаються на дно. Пластівці, навпаки, залишаються на поверхні, даючи можливість рибам спокійно поласувати. Чипси опускаються вниз після того, як вберуть воду. Якщо чипси використовуються для дрібних риб, їх рекомендують подрібнити перед тим, як кинути в акваріум. «Пилюка» призначена для мальків. Це сильно подрібнений корм. Його не можна насипати з надлишком: нез’їдені частинки покривають вміст акваріума нальотом і погіршують якість води.

Як годувати рибок

Нормальний графік харчування – двічі на день, вранці та ввечері. Мальків можна годувати 5-6 разів на день: їм потрібно більше калорій для розвитку організму. В ідеалі, корму має бути не надто мало і не надто багато, але не завжди вдається визначити оптимальну кількість. Якщо власник акваріума, опираючись на довід, намагається обчислити, скільки потрібно корму, найкращий варіант недостача їжі, а не надлишок. Нез'їдена частина корму розкладається, виділяє аміак, забруднює воду і потребує частішого миття акваріума.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!