Як вибрати конвектор у магазині?

03.12.2021 14:07 239 0
Як вибрати конвектор у магазині?

Поки електроенергія дешевша за газ, електричне опалення лишається актуальним. Електрообігрівачі використовують і як додаткове, і як основне джерело тепла.

Вибираючи нагрівальний прилад, комусь більше подобається самостійно відвідати магазин техніки і «на дотик» підібрати модель обігрівача, іншим легше перейти на сайт магазина і замовити пристрій онлайн.

Перед покупкою конвектора необхідно визначити, яку площу він буде обслуговувати. Наприклад, обігрівач потужністю 2 кВт призначений для приміщення площею 12-19 м². Варто врахувати також кількість і розмір вікон, матеріал стін та наявність додаткових джерел тепла. Коли в приміщенні, де розміщуватиметься конвектор, стелі вищі за стандартні 2,4-3 метри, вимоги до потужності зростають у 1,5-2 рази.

Якщо кімната обігріватиметься самим лише конвектором, краще взяти потужність із запасом – її все одно можна регулювати залежно від потреб і в разі чого поставити на мінімум. Гірше, коли обігрівачу не вистачить потужності, щоб підтримувати комфортну температуру у приміщенні. Якщо ж конвектор використовуватиметься як допоміжний пристрій, не варто брати прилад з високою потужністю.

Залежно від типу установки конвектори бувають:

Підлогові. Стоять на ніжках або коліщатах

Настінні. Можуть кріпитися на кронштейни в будь-якому бажаному місці

Універсальні. Можуть розташовуватися як на підлозі, так і на стіні. У базову комплектацію входять кронштейни для кріплення на стіну і ніжки

Плінтусні. Розташовуються на підлозі вздовж стін

Вбудовані. Завдяки розміщенню в нішах підлоги (внутрішньопідлогові конвектори) чи стін пристрої непомітні, що дозволяє встановлювати їх у маленьких приміщеннях.

За типами нагрівальних елементів розрізняють:

Керамічні нагрівачі. Тривалий термін експлуатації, однак вища ціна

Ізольована спіраль нагрівання. Не допускає пересушування повітря та перегорання пилу.

Конвектори можуть бути на механічному або електронному управлінні. Перевага першого типу полягає у надійності. Пристрої на механіці рідше зазнають поломок. Зате з електронним управлінням можна встановити чітку температуру і час роботи пристрою. Наприклад, щоб він працював тільки у той період, доки всі члени сім’ї вдома, і вимикався тоді, коли вони зазвичай ідуть у своїх справах. Такі моделі конвекторів дорожчі і бувають оснащені масою додаткових функцій: таймером роботи, захистом від замерзання, термостатом, іонізатором, тощо. Однак навчитися керувати подібною системою буває непросто. До інтуїтивного управління частина виробників ще не дійшла, а ламати голову над інструкцією, щоб зрозуміти, як керувати масою опцій кількома кнопками – квест не для слабонервних. Втім, це про бюджетні варіанти, а найсучаснішими моделями вже можна керувати зі смартфона.

На відміну від масляних радіаторів, конвектори не повинні нагрівати корпус – вони миттєво починають гріти повітря, і поверхня конвектора не розжарюється до такої міри, щоб об неї можна було обпектися. Конвекторам віддають перевагу ще й тому, що вони витрачають менше електрики, ніж масляні радіатори, і коштують дешевше за керамічні обігрівачі.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...