Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Вже в лютому валюту можна буде купити на пошті

Населення зможе купувати і продавати іноземну валюту не тільки в банках і пунктах обміну валют небанківських фінансових установ, а й в поштових відділеннях.

Таку можливість Нацбанк надав в рамках переходу на нову ліберальну систему валютного регулювання, передбачену Законом “Про валюту і валютні операції”.

Так, оновлене Положення про порядок надання небанківським фінансовим установам (НФУ), національному оператору поштового зв’язку генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, передає jurliga.ligazakon.net.

Відповідні зміни затверджені постановою Правління НБУ від 2 січня 2019 року № 9 “Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” і вступають в силу з 7 лютого 2019 року разом з введенням в дію Закону України “Про валюту і валютні операції”. Таким чином, було викладено в новій редакції Положення про порядок надання небанківським фінансовим установам, національному оператору поштового зв’язку генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, яке буде називатися Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам, операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій.

“Оператори поштового зв’язку зможуть отримувати від Нацбанку ліцензію на здійснення валютних операцій за певних умов. Такими умовами є наявність у них не менше 50 структурних підрозділів, розташованих на території від 50% областей України; отримання не менше 50% доходів від діяльності в сфері надання послуг поштового зв’язку; відповідність вимогам до фінансового стану, структури власності, ділової репутації (в тому числі їх керівників та власників істотної участі) та професійної придатності керівників” – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що НБУ пом’якшив умови видачі ліцензій на здійснення діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі небанківським фінансовим установам (НФУ). Удвічі зменшено мінімальний розмір власного капіталу НФУ – з 10 до 5 млн грн – за умови, що фінансова установа здійснюватиме таку діяльність з використанням не більше ніж 50 структурних підрозділів. Кожне наступне збільшення кількості структурних підрозділів на 50 од. вимагатиме збільшення мінімального власного капіталу на 5 млн грн замість 10 млн грн. Скасовано вимогу про наявність в НФУ не менше 5 структурних підрозділів, приміщення яких відповідають вимогам НБУ, що регулює порядок проведення валютно-обмінних операцій і з питань організації захисту приміщень НФУ.

Водночас, у НФУ і Укрпошти, у яких вже є генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, буде 6 місяців перехідного періоду, щоб привести свою діяльність у відповідність до нових вимог. Відлік перехідного періоду стартує з дати введення в дію Закону “Про валюті і валютні операції”, тобто з 7 лютого 2019 року, і триватиме до 7 серпня 2019 року.

Також НФУ та Укрпошта, у яких є генеральні ліцензії на здійснення діяльності з обміну валют, отримані до дня введення в дію Закону про валюту, зможуть і надалі здійснювати валюто-обмінні операції на підставі цих ліцензій.

Для суб’єктів, у яких такої ліцензії немає, але які прагнуть здійснювати валютні операції з переказу коштів і торгувати валютними цінностями в готівковій формі, Нацбанк встановив порядок і умови оформлення відповідної ліцензії. Також передбачаються і вимоги до професійної придатності керівників.

Нагадуємо, Без віз у 128 країн світу: українцям додали 14 безвізових країн – опубліковано оновлений рейтинг паспортів

Читайте також: Введено нові правила для безробітних: відомий розмір виплат

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...